Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
29/05/2023 - 11:50

Znamy kolejne rozstrzygnięcia w niższych ligach. Amatorscy piłkarze walczą na całego

Piłkarska Ekstraklasa zakończyła już sezon. Coraz mniej kolejek pozostało również do końca rozgrywek w niższych ligach. Wszystkie zespoły robią, co mogą, aby zająć jak najwyższą lokatę. Emocji nie brakuje. Zapraszamy na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska - wyniki

Na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach z rzędu (nie licząc walkowera ze Słomniczanką) powróciła Barciczanka. Wygrana 3-2 z trzecim w tabeli Orłem Ryczów, pozwoliła jej awansować na 5. miejsce. Zwycięstwo zapewniły dwa gole Macieja Korzyma i jeden Adriana Basty.

Na 7 miejsce spadł Glinik, który zremisował 0:0 z Dalinem Myślenice. Różnice w środkowej części tabeli są jednak cały czas minimalne i przetasowania będą zapewne trwały do końca sezonu. 

Trzy punkty dopisał do swojego dorobku Poprad Muszyna (aktualnie szósty w tabeli). Na wyjeździe pokonał 3-1 żegnającego się z IV ligą Okocimskiego Brzesko (bramki: Noworolnik x2, Orzechowski).

Na 11. miejscu jest natomiast Limanovia. W niedzielę pokonała wyżej notowanego Lubania Maniowy 2-1.

V liga małopolska wschód - wyniki

Wydaje się, że w V lidze walka o awans będzie trwała do ostatniej kolejki. Póki co, drugie miejsce zajmuje Sokół Słopnice. W ostatni weekend rozbił 6:0 Metal Tarnów. Na listę strzelców wpisali się Augustyn, Jasica, Florek, Pach i dwukrotnie Matras. Nad trzecią Drwinią  ma trzy punkty przewagi.

Piątą lokatę zajmuje Kolejarz Stróże. Weekend był dla niego bardzo udany. Wszystko za sprawą wygranej z liderem - Watrą Biała Tatrzańska. Zespół z gminy Grybów zwyciężył 2:0 po dwóch golach Daniela Kmaka. Wyjazdową porażkę z Orkanem Szczyrzyc zanotował Dunajec Nowy Sącz.

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu