Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
25/06/2023 - 12:15

Wielkie zmiany w Sandecji! Klub z Nowego Sącza już nie będzie wyglądał tak samo

W Sandecji panuje ogromny ruch kadrowy. W drugoligową rzeczywistość klub wejdzie z zupełnie nowym zestawieniem personalnym. Zmiany nie ominęły również sztabu szkoleniowego. Dzieje się bardzo dużo!

Z Sandecji Nowy Sącz odchodzi wielu piłkarzy

Piłkarze Sandecji do treningów wrócili 20 czerwca. W klubie, po spadku do drugiej ligi, dzieje się bardzo dużo. W ostatnim czasie niemal każdy dzień przynosił informacje o kolejnych zmianach. NIe brakuje ich zarówno w pionie piłkarskim, jak i szkoleniowym. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, dyrektorem sportowym został ostatecznie Maciej Korzym. Do Sandecji wrócił również Mateusz Dwojak, który przejął funkcję dyrektora ds. skautingu. Przypomnijmy, że funkcję prezesa piastuje nadal Miłosz Jańczyk.

W ostatni tygodniu z klubu wypływało mnóstwo komunikatów transferowych. Jak się okazuje, w barwach “Biało-czarnych” nie będziemy już oglądać Tomasza Boczka (Chojniczanka Chojnice), Damiana Chmiela, Maissy Falla, Jakuba Iskry, Bartłomieja Kasprzaka (Radunia Stężyca), Martina Košťála, Zvonimira Kožulja (odszedł już w trakcie rundy, będzie grał dla HŠK Zrinjski Mostar), Ivana Nekicia, Krystiana Palacza (Lech Poznań), Michała Surzyna (Odra Opole). Odchodzi również estoński bramkarz - Karl-Romet Nomm, który pożegnał się z klubem wpisem na Instagramie. 

Transfery do Sandecji Nowy Sącz

Oczywiście, tak duże ubytki oznaczają, że konieczne są transfery. Kto przychodzi do Sandecji? Na liście znajduje się kilka nazwisk: Mateusz Bartków (z Garbarnii Kraków), Patryk Bryła (z Zagłębia Sosnowiec), Radosław Gołębiowski (ze Skry Częstochowa), Mikołaj Kwietniewski (z Ruchu Chorzów), Marcinho (z Pogoni Siedlce), Michał Rutkowski (z Pogoni Siedlce), Paweł Sokół (z Górnika Zabrze), Rastislav Václavik (z MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

Swoje kontrakty przedłużyli z kolei Szymon Tokarz, Denis Potoma, Tomasz Nawotka i Kamil Słaby. Podpisało je także kilku młodych zawodników. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Także sztab szkoleniowy nie wygląda już tak samo. Pierwszym trenerem jest nadal Tomasz Kafarski. Do jego ekipy dołączył dobrze w Nowym Sączu znany Janusz Świerad (jako asystent) oraz Paweł Zwoliński (trener bramkarzy) i Maciej Bagrowski (odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne). Oznacza to, że w sztabie nie ma już Artura Sejuda, Piotra Doncera i Tomasza Horwata.

W pierwszym sparingu “Biało-czarni” zremisowali z Tatranem Liptovský Mikuláš 1:1. Bramkę zdobył Jakub Wróbel. Początek II ligi zaplanowany jest na weekend 22-23 lipca. Sądeczanie udadzą się do Grudziądza na mecz z Olimpią. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)

Aby zobaczyć pełny terminarz II ligi przejdź na kolejną stronę

StronyDziękujemy za przesłanie błędu