Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
31/07/2020 - 10:45

Wielki powrót stał się faktem! Arkadiusz Aleksander ponownie w Sandecji

Były zawodnik Sandecji – Arkadiusz Aleksander został wczoraj wiceprezesem klubu. Czy to początek wielkiej rewolucji w klubie?

Arkadiusz Aleksander

Arkadiusza Aleksandra w sądeckim środowisku piłkarskim nikomu nie trzeba przedstawiać. Zawodnik, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Zawadzie Nowy Sącz (dysponującej wówczas jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Nowym Sączu) rozegrał w ekstraklasie 103 spotkania, strzelając 20 bramek dla takich klubów jak: Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, czy Odra Wodzisław Śląski.

Zobacz także: Stadion Sandecji za miejskie pieniądze? Sądeczanię są w tej sprawie podzieleni

Do Sandecji piłkarz trafił w 2009 roku, z greckiego klubu Nea Salamina Famagusta, występując w niej 3,5 roku. Po raz drugi koszulkę w biało-czarne pasy, zawodnik zakładał w sezonie 2016/17. Łącznie dla sądeczan zagrał on w 126 meczach i zdobył 63 bramki.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Aleksander został dyrektorem sportowym Sandecji. Był to niezwykle udany czas dla biało-czarnych, gdyż wywalczyli oni wtedy pierwszy, historyczny awans do Ekstraklasy. W 2018 roku postanowił odejść z klubu, jednak jego rozłąka z drużyną trwała zaledwie 2 lata.

Zobacz także: Czy tak to miało wyglądać? Podsumowanie sezonu w wykonaniu piłkarzy Sandecji

Arkadiusz Aleksander będzie w Sandecji pełnił funkcję wiceprezesa klubu, będąc zarazem dyrektorem sportowym. Dużo mówi się o tym, że może być to początek dużych zmian w ekipie z Nowego Sącza, gdyż wielu zawodnikom kończą się kontrakty i prawdopodobnie nastąpi zmiana trenera. Nowy dyrektor klubu, będzie miał zatem na pewno ręce pełne roboty.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu