Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
12/08/2020 - 10:55

Więcej pieniędzy dla Sandecji! Drużyna w izolacji, znamy pierwsze wzmocnienia

Wczorajszy dzień przyniósł dwie zaskakujące informacje dla sympatyków Sandecji. Oprócz podejrzenia zachorowania przez jednego z piłkarzy na koronawirusa, klub uzyskał dodatkowe środki z Pro Junior System. Poznaliśmy też nazwiska kolejnych piłkarzy, których będziemy mogli zobaczyć w biało-czarnych barwach w nowym sezonie.

W dniu wczorajszym Sandecja uzyskała odpowiedź na pismo, jakie złożyła do PZPN, z prośbą o ponowne przeliczenie punktów do końcowej klasyfikacji Pro Junior System. Przypomnijmy, że „Biało-czarni” tracili dwa punkty do zajmującego drugą pozycję GKS Tychy, co wśród władz sądeckiej drużyny budziło spore wątpliwości. Po kolejnej weryfikacji dokonanej przez władze związkowe okazało się, że to Sandecja powinna znaleźć się na drugim miejscu.

Zobacz także: Sandecja walczy o dodatkowe pieniądze. W tle kolejne ruchy kadrowe

Zajęcie tej pozycji oznacza, że na konto drużyny z Nowego Sącza wpłynie dodatkowe 200 tys. zł. Awans na wyższą lokatę, nie mógłby się udać, gdyby nie kilka osób monitorujących całą sytuację. Jak zauważa klub, dużą rolę w całym procesie odegrał Kamil Biel, który razem z Arkadiuszem Aleksandrem przygotował niezbędną dokumentację.

Wczorajszy dzień przyniósł również wiadomość o podejrzeniu zakażenia koronawirusem jednego z piłkarzy. Według informacji jakie uzyskaliśmy od rzecznika prasowego klubu, dzisiaj cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym i pracownikami, powinna przejść badania wymazowe w Krakowie. Mają one dać odpowiedź na pytanie jak dużej skali jest to problem. Na piątek zaplanowany jest mecz Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa, wkrótce powinno się wyjaśnić, czy uda się go rozegrać.

Zobacz także: Podejrzenie koronawirusa w Sandecji. Drużyna w izolacji

Znamy kolejne nazwiska graczy, którzy w nowym sezonie będą reprezentować Sandecję. Do pierwszoligowych rozgrywek klub zgłosił trzech młodych zawodników, występujących do tej pory w drużynie rezerw (która została wycofana z IV ligi): Konrada Kuzerę, Jakuba Leśniaka i Karola Matrasa. Oprócz nich pod kątem przydatności do występów w sądeckiej drużynie będą sprawdzani: Łukasz Wiech, Kamil Orlik oraz ukraiński skrzydłowy Artem Dudik z rezerw Szachtara Donieck.   

Start Fortuna 1 Ligi jest zaplanowany na 29/30 sierpnia.

MP, fot.: Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe