Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
23/11/2022 - 14:50

W Sandecji spędził wiele lat. Arkadiusz Aleksander rządzi teraz innym klubem

Arkadiusza Aleksandra nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi piłkarskiemu z Nowego Sącza. Były zawodnik przez lata bardzo się zasłużył dla Sandecji. Od prawie roku decyduje jednak o obliczu innej pierwszoligowej drużyny. Teraz będzie pełnił w niej nową rolę.

Arkadiusz Aleksander w Sandecji

Był 16 lipca 2021 roku, kiedy Nowy Sącz obiegła sensacyjna informacja – Arkadiusz Aleksander zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Sandecji. Zaskoczenie było bardzo duże. O sprawie było długo głośno.

Aleksander to postać niezwykle zasłużona dla sądeckiego zespołu. Jako zawodnik strzelił dla niego 63 gole, walcząc kilkukrotnie o koronę króla strzelców I ligi. Gdy drużyna występowała w Ekstraklasie był natomiast jej dyrektorem sportowym.

Zmiany w Zagłębiu Sosnowiec

Po tym jak były napastnik odszedł z Sandecji przez chwilę nie było go w świecie piłki. Nie trwało to jednak długo. W listopadzie 2021 roku został wiceprezesem i dyrektorem sportowym Zagłębia Sosnowiec. Drużyna jest ligowym rywalem Sandecji.

W poniedziałek oficjalna strona internetowa klubu z województwa śląskiego poinformowała, że dotychczasowy prezes – Łukasz Girek złożyl rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Sprawował ją od sierpnia 2021 roku.

Obowiązki prezesa pełni teraz zatem właśnie Aleksander. Taką informację przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Sądeczanin jest zatem najważniejszą osobą w pierwszoligowej drużynie.

Zagłębie zajmuje po rundzie jesiennej 12. miejsce w tabeli, mając na koncie 22 punkty. W meczu z Sandecją przegrało 1:4. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu