Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
13/08/2020 - 13:30

W Sandecji już dwóch zakażonych! Jutrzejszy mecz odwołany

W związku z tym, że w piłkarskiej drużynie Sandecji zakażone koronawirusem są już dwie osoby, zaplanowany na jutro mecz Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa został odwołany.

fot.: Sandecja Nowy Sącz

Po tym jak w środę okazało się, że jeden z zawodników Sandecji ma podejrzenie zakażenia koronawirusem, cała drużyna wraz z pracownikami i sztabem szkoleniowym udała się do Krakowa na kolejne badania wymazowe. Miały one dać odpowiedź na pytanie, jak dużej skali jest to problem. Testy wykazały, że chorych jest dwóch piłkarzy.

Jak na razie wszyscy są w samoizolacji, czekamy na kolejne wytyczne z PZPN, które odpowiedzą na pytanie co z dalszymi treningami – mówi Miłosz Jańczyk, rzecznik prasowy Sandecji.

Zobacz także: Więcej pieniędzy dla Sandecji! Drużyna w izolacji, znamy pierwsze wzmocnienia

Taka informacja sprawiła, że jutrzejszy mecz sądeczan z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski, został odwołany. Stosowny komunikat w tej sprawie wydał już Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz także: Podejrzenie koronawirusa w Sandecji. Drużyna w izolacji

Koronawirus nie daje za wygraną. Jest to kolejny odwołany mecz w ostatnim czasie. Wcześniej z tego samego powodu nie doszło do skutku spotkanie Cracovii z Legią Warszawa w Superpucharze Polski. Bez wątpienia największym problemem w nadchodzącym sezonie będą terminy. Kalendarz rozgrywek jest niezwykle „napięty”, co nie ułatwi przełożenia meczu na inną datę. Kiedy Sandecja odrobi pucharowe zaległości? Przekonamy się niebawem.

MP, fot.: Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe