Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
19/12/2022 - 19:00

Szymon Marciniak szlifował formę na meczach z Sandecją. Teraz mówi o nim cały świat

Cały świat mówi o Szymonie Marciniaku. Polak prowadził niedzielny finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. To był bardzo udany występ. Warto zaznaczyć, że w przeszłości arbiter sędziował również spotkania Sandecji. Wszystkie odbyły się w sezonie 2017/18, gdy „Biało-czarni” występowali w Ekstraklasie.

Finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

Piłkarskie Mistrzostwa Świata już się zakończyły. Niedzielny finał rozegrany pomiędzy Francją i Argentyną przejdzie bez wątpienia do historii. Był niezwykle emocjonujący. Mieliśmy w nim wszystko – bramki, zwroty akcji i ogromną dramaturgię.

Ostatecznie, po 90 minutach i dogrywce był remis. O wyniku zdecydowały zatem rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Ameryki Południowej i to oni, po raz trzeci w historii, zostali najlepszą drużyną globu.

Szymon Marciniak sędzią finału

Dla Polaków mecz miał szczególne znaczenie ze względu na Szymona Marciniaka. Polak, wraz ze swoimi asystentami, bardzo dobrze prowadził zawody. Potwierdził tym samym, że jest obecnie jednym z najlepszych sędziów świata.

Jego droga na salony prowadziła jednak przez rozgrywki w Polsce. Marciniak sędziował spotkania III,II,I ligi, aż wreszcie dotarł do Ekstraklasy oraz europejskich pucharów. Kilka razy „gwizdał” również w meczach, w których grała Sandecja. Sprawdźcie, jakie to były spotkania.

Aby zobaczyć, jakie mecze Sandecji sędziował Szymon Marciniak, przejdź na kolejną stronęDziękujemy za przesłanie błędu