Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
12/06/2023 - 12:25

Spadki i awanse w sądeckich niższych ligach piłkarskich. Znamy kolejne rozstrzygnięcia

Sezon w niższych ligach piłkarskich w naszym regionie zbliża się do końca. W ubiegły weekend poznaliśmy kolejne drużyny, które zapewniły sobie awans. Pozostaje jeszcze kilka niewiadomych więc najbliższe kolejki zapowiadają się emocjonująco. Pora na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga - wyniki

Czwartoligowcy mają do rozegrania jeszcze dwie kolejki. Wiemy już jednak na pewno, że w przyszłym roku w III lidze zagrają Wiślanie Jaśkowice. Najlepszy zespół tego sezonu ma wyraźną 12-punktową przewagę nad rezerwami Bruk-Bet Termalici.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o trzecie miejsce, na które szanse ma kilka drużyn. W tym gronie jest m.in. Glinik Gorlice, Barciczanka Barcice i Poprad Muszyna. Dwa pierwsze zespoły wygrały swoje mecze (z Radziszowianką i Wiślanami). Gracze z Muszyny ulegli natomiast 3-1 Dalinowi Myślenice.

“Nóż na gardle” ma Limanovia. Choć pokonała walkowerem Słomniczankę, to jej przewaga nad będącą w strefie spadkowej Kalwarianką wynosi tylko 1 punkt. Walka o ligowy byt będzie zatem trwała do samego końca.

V liga wschodnia - wyniki

Za dwa tygodnie poznamy również końcowy układ tabeli w V lidze. Awans zapewniła już sobie Watra Białka Tatrzańska. O drugie miejsce walkę stoczy Sokół Słopnice z Bocheńskim Klubem Sportowym. Gracze z powiatu limanowskiego mają obecnie trzy punkty więcej. 

Do udanych weekend może zaliczyć Kolejarz Stróże, który wygrał z Tuchovią aż 5:1. Również sądecki Dunajec utrzymuje stabilną formę. W sobotę pokonał 3:1 GLKS Gromnik i zajmuje siódmą lokatę.

O Klasie Okręgowej oraz A-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu