Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
26/06/2023 - 11:10

Sezon w niższych ligach sądeckich dobiegł końca. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia

To był długi, ale niezwykle interesujący sezon w niższych ligach piłkarskich. W ostatni weekend poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia. Wiemy już kto może się cieszyć z awansu, a kto musi przełknąć gorycz spadku. Zapraszamy na Sądecki Przegląda Boisk.

IV liga - wyniki

Wydarzeniem weekendu w IV lidze było bez wątpienia zakończenie kariery przez Macieja Korzyma. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa, Korony Kielce czy Sandecji Nowy Sącz został odznaczony przed meczem z Okocimskim Brzesko przez władze sądeckiego MZPN. Więcej o wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Korzymowi udało się zdobyć bramkę, a jego klub pokonał w ostatniej kolejce żegnających się z ligą rywali 3:2. Barciczanka kończy rozgrywki na 6. pozycji. Dwie lokaty niżej uplasował się Glinik, który przegrał przed własną publicznością z Kalwarianką 2:1. 

9. miejsce po słabej rundzie wiosennej zajął Poprad Muszyna. Limanovia z kolei do samego końca musiała drżeć o utrzymania. Finalnie się udało, bo znalazła się tuż nad kreską. Z ligą, oprócz wycofanej Słomniczanki, żegna się również Okocimski i Radziszowianka.

V liga małopolska wschód

Dramat Sokoła Słopnice. Przed ostatnią kolejkę wydawało się, że już nic nie powstrzyma zespołu z Limanowszczyzny przed awansem do IV ligi. 30. kolejka przyniosła jednak zaskakujące rozstrzygnięcia. 

Sokół przegrał na wyjeździe z Orkanem Szczyrzyc 2:1. Potknięcie wykorzystała BKS Bochnia, która pokonała 5:3 Zalesiankę Zalesie i rzutem na taśmę wskoczyła na pozycję wicelidera. Awans wywalczyła wspólnie z Watrą Białka Tatrzańska. Kolejarz Stróże finiszował na 5. pozycji, a Dunajec na 7. Z grupy zachodniej szeregi IV-ligowców uzupełni Trzebinia oraz Niwa Nowa Wieś. 

Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice

Rezerwy Sandecji wygrały w finale baraży z LKS Rzuchowa 3:0 i awansowały wspólnie z Podhalaninem Biecz do V ligi. Z ligi spada Biała Brunary (wycofała się w trakcie rozgrywek) oraz Helena Nowy Sącz.

Klasa A i B Nowy Sącz

Zwycięzcą A-klasa została Zawisza Rożnów i to właśnie ona będzie występowała w przyszłym sezonie w “okręgówce”. Liga będzie teraz liczyła 14-drużyn, co oznacza, że żegnają się z nią Wicher Mogilno, Górka Szczereż oraz KPT Nawojowa. Z B-klasy awans wywalczyły natomiast rezerwy Barciczanki.

Dodajmy, że awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 wywalczyli również juniorzy młodsi Sandecji. W niedzielę zremisowali po dogrywce 2:2 z Varsowią, co pozwoliło im świętować. Wcześniej, podobnej sztuki dokonali również juniorzy starsi. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu