15/09/2021 - 22:35

Sandecja wygrywa i pnie się w górę tabeli. "Biało-czarni" pokonali Puszczę

Piłkarze Sandecji pokonali w zaległym meczu Puszczę Niepołomice 2-1. Bramki dla sądeczan zdobywali Michał Walski i Damian Chmiel. W pierwszoligowej tabeli „Biało-czarni” awansowali na piątą pozycję.

Piłkarze Sandecji musza nadrabiać ligowe zaległości. Przed spotkaniem z GKS Jastrzębie mieli aż dwa tygodnie przerwy. W środę, w pierwszym z zaległych spotkań, zmierzyli się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Mecz zakończyli zwycięstwem.

Początek był jednak trudny. Puszcza już w 3 minucie wyszła na prowadzenie, po trafieniu z rzutu karnego Szymona Kobusińskiego. Radość gospodarzy nie trwała długo. Siedem minut później również Michał Walski wykorzystał „jedenastkę” (faulowany był Damian Chmiel).

Świętną sytuację miał w 31 minucie Svetoslav Dikov. Bułgar przegrał jednak pojedynek „sam na sam” z bramkarzem. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 1:1.

W drugiej części gry, bardzo blisko szczęścia był ponownie Walski. Jego strzał z dystansu zatrzymał się jednak na słupku. W 61 minucie futbólowka znalazła się już w siatce. Chmiel z około 20 metrów pokonał Gabriela Kobylaka. Puszcza mimo kilku prób nie zdołała już strzelić bramki.

Dzięki wygranej Sandecja awansowała na 5. miejsce w tabeli i wciąż ma jedno zaległe spotkanie. W następnej kolejce sądeczanie zagrają w sobotę z Koroną Kielce. ([email protected] , fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)