26/11/2022 - 19:10

Sandecja wybiegła na boisko ostatni raz w tym roku. Rywalem był inny pierwszoligowiec

Runda jesienna dobiegła końca, ale Sandecja wciąż gra. W ostatnim spotkaniu w 2022 roku "Biało-czarni" podejmowali w sparingu Zagłębie Sosnowiec. Tym razem wynik był nieco inny niż w niedawnym meczu ligowym

Sandecja - Zagłębie Sosnowiec

Trwają Mistrzostwa Świata w Katarze. W rozgrywkach ligowych jest więc przerwa zimowa. Piłkarze Sandecji zakończyli rundę jesienną na ostatnim miejscu w tabeli. Mimo że na pierwszoligowe boiska zespół w tym roku już nie wyjdzie, to cały czas rozgrywa sparingi. W piątek zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec.

Mecz rozgrywany był na stadionie zespołu z województwa śląskiego. Przypomnijmy, że nie tak dawno temu w lidze, „Biało-czarni” wygrali 4:1. Tym razem padł remis. Sądeczanie wyszli na prowadzenie w 15 minucie za sprawą Macieja Masa, który wykorzystał dogranie z lewej strony i z bliska skierował piłkę do siatki.

Wyrównał w 65 minucie Wojciech Szumilas, któremu dograł Maksym Niemiec. Były to jedyne gole, jakie oglądaliśmy w tym sparingu. Żaden z zespołów nie zdołał przechylić już szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Przygotowania do rundy wiosennej Sandecji

Przypomnijmy, że piłkarze Sandecji wrócą do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej - 4 stycznia. Czeka ich także obóz w Sanoku. Cały plan przygotowań do rundy wiosennej zobaczysz TUTAJ. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)