Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
03/08/2020 - 12:05

Sandecja rozpoczyna przygotowania do sezonu. Znamy pierwsze zmiany kadrowe

Już w środę piłkarze Sandecji rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy oficjalny mecz „Biało-czarni” rozegrają w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa (13-16 sierpnia).

Sandecja

Tegoroczna przerwa między rozgrywkami była bardzo krótka. Jeszcze półtora tygodnia temu Sandecja meczem z Olimpią Grudziądz kończyła sezon 2019/20, a już w środę rozpoczyna przygotowania do kolejnego. Wszystko to podyktowane jest trzymiesięczną przerwą w rozgrywkach spowodowaną wybuchem pandemii koronawirusa.

W trakcie trwania okresu przygotowawczego sądeczanie rozegrają trzy spotkania sparingowe: 8 sierpnia na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, 11 sierpnia z Hutnikiem Kraków i 22 sierpnia z Garbarnią Kraków.

Zobacz także: Wielki powrót stał się faktem! Arkadiusz Aleksander ponownie w Sandecji

Niedawno poznaliśmy pełny skład pierwszej ligi. W nowym sezonie beniaminkami będą Widzew Łodź, Górnik Łęczna i Resovia Rzeszów (która awansowała po wyeliminowaniu w barażach Bytovii Bytów i Stali Rzeszów). Z ekstraklasy spadły natomiast Arka Gdynia, Korona Kielce i ŁKS Łódź (wracający na ten szczebel po roku). Pokazuje to, że nowych rozgrywkach rywalami Sandecji będzie bardzo wiele uznanych „firm”.

Znamy już także pierwsze pierwsze zmiany kadrowe. Sandecję opuszcza Mateusz Klichowicz, który przenosi się do drugoligowej Chojniczanki Chojnice. Więcej odnośnie personaliów dowiemy się zapewne po środowym treningu.

Zobacz także: Czy tak to miało wyglądać? Podsumowanie sezonu w wykonaniu piłkarzy Sandecji

Pierwsze spotkanie „Biało-czarni” zagrają w ramach Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa (13-16 sierpnia), zmagania ligowe rozpoczną się 29/30 sierpnia.

MP, fot.: Archiwum Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe