Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
14/01/2023 - 17:10

Sandecja rozegrała pierwsze spotkanie w tym roku. Rywalem był zespół z czołówki

Pierwszy sparing przed rundą wiosenną już za Sandecją. Rywalem nie był byle kto, bo Puszcza Niepołomice w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Podobnie jak w meczu ligowym, także teraz „Biało-czarnym” nie udało się zwyciężyć.

Sandecja przygotowuje się do startu I ligi

4 stycznia piłkarze Sandecji powrócili do treningów. Od tego momentu odbyli już wiele jednostek treningowych. W klubie cały czas trwają ruchy kadrowe. Z zespołem pożegnało się kilku piłkarzy, a dołączył do niego estoński napastnik Robert Kirss.

W sobotę przyszła pora na pierwszy mecz kontrolny. Rywalem sądeczan była Puszcza Niepołomice, która w tabeli Fortuna I Ligi zajmuje po rundzie jesiennej drugie miejsce i ma duże szanse na historyczny awans do Ekstraklasy. Mecz rozgrywany był w Staniątkach (powiat wielicki).

Sandecja przegrywa z Puszczą Niepołomice

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć Sandecja miała kilka okazji. Blisko szczęścia byli m.in. Michal Piter-Bućko, Maciej Mas czy Damian Chmiel. Piłka w siatce się jednak nie znalazła. Po zmianie stron bramkę zdobyła Puszcza. Rzut karny wykorzystał Artur Siemaszko. „Biało-czarni” już nie odpowiedzieli.

W zespole z Nowego Sącza testowanych było kilku zawodników. Kolejny sparing już w środę ze słowackim MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Skład Sandecji:

  • I połowa: Matúš Putnocký - Jakub Iskra, Michal Piter-Bučko, Ivan Nekić, zawodnik testowany, Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak, Michał Surzyn, zawodnik testowany, Maciej Mas
  • II połowa: Szymon Tokarz - Kamil Słaby, zawodnik testowany (Piotr Kowalik), Tomasz Boczek, Łukasz Kosakiewicz - Tomasz Nawotka, Michał Walski, Elhadji Maissa Fall (zawodnik testowany), Patryk Kapica, zawodnik testowany (Krzysztof Toporkiewicz) - Robert Kirss

([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu