Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
25/08/2020 - 22:40

Sandecja przegrywa z Rakowem Częstochowa i odpada z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

W rozegranym we wtorek meczu 1/32 Pucharu Polski Sandecja przegrała z występującym w Ekstraklasie Rakowem Częstochowa 0:3 i odpadła z rozgrywek.

Raków rozpoczął mecz z Sandecją z kilkoma zmianami w składzie w porównaniu do sobotniego spotkania z Legią Warszawa. W Sandecji szansę gry od pierwszej minuty dostali nowi zawodnicy: Tomasz Boczek, Wojciech Kamiński i Dominik Budzyński. W ataku wystąpił natomiast młody Kamil Palacz.

Od początku meczu przewagę mieli goście, a Sandecja próbowała grać z kontry. To przyniosło dobrą sytuację. W 5 minucie po szybkim wyprowadzeniu piłki Maciej Małkowski podał do Palacza, a ten oddał celny strzał, z którym Jakub Szumski nie miał jednak żadnych problemów. Chwilę potem minimalnie obok bramki strzeżonej przez Budzyńskiego uderzył Patryk Kun. W 8 minucie golkiper sądeczan nie miał już nic do powiedzenia, przy mocnym strzale z pola karnego Davida Tijanicia.

W 17 minucie dobrze uderzył Małkowski, ale Szumski po raz kolejny był na posterunku. Minutę później Budzyński świetnie zachował się w sytuacji jeden na jeden. W 21 minucie Raków podwyższył prowadzenie po dobrej „główce” Kamila Piątkowskiego. Po tej bramce gra się uspokoiła, a piłkarze Rakowa kontrolowali przebieg meczu. W 42 minucie kolejną świetną interwencją po strzale Tijanicia popisał się Budzyński

Po zmianie stron nadal grę prowadzili podopieczni Marka Papszuna, ale to Sandecja miała jako pierwsza dobrą sytuację do zdobycia bramki. Strzał Damiana Chmiela z pola karnego został jednak zablokowany. W 66 minucie Vladislavs Gutkovskis chybił z piątego metra. Minutę później w światło bramki nie trafił Kamil Ogorzały. W 70 minucie ręką w polu karnym zagrał wprowadzony chwilę wcześniej Jan Kuźma i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Gutkovskis. Do końca spotkania Raków kontrolował boiskowe wydarzenia i wynik nie uległ już zmianie.

Sandeja kończy przygodę z Pucharem Polski na pierwszym spotkaniu. Już w sobotę wyjazdowym meczem z Miedzią Legnica „Biało-czarni” zainaugurują swój kolejny sezon w Fortuna 1 Lidze.

Sandecja Nowy Sącz 0-3 Raków Częstochowa

Sandecja: 1. Dominik Budzyński - 17. Adrian Basta, 90. Tomasz Boczek, 28. Michal Piter-Bučko, 34. Miłosz Kałahur - 27. Damian Chmiel (62, 19. Kamil Ogorzały), 11. Wojciech Kamiński (70, 23. Jan Kuźma), 16. Michał Walski, 8. Maciej Małkowski (82, 30. Wiktor Żołądź), 9. Adrian Danek - 77. Kamil Palacz (46, 20. Maciej Korzym).

Raków: 29. Jakub Szumski - 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 89. Daniel Mikołajewski - 27. Daniel Bartl, 10. Igor Sapała (61, 8. Ben Lederman), 43. David Tijanić (85, 20. Marko Poletanović), 15. Giánnis Papanikoláou, 23. Patryk Kun (85, 70. Jakub Bator) - 21. Vladislavs Gutkovskis (76, 9. Sebastian Musiolik), 77. Marcin Cebula (76, 13. Piotr Malinowski).

MP, fot. MP

Puchar Polski: Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa

W meczu 1/32 Pucharu Polski Sandecja przegrała z Rakowem Częstochowa 0:3 i odpadła z rozgrywek.