10/07/2020 - 20:15

Sandecja pokonała Stal Mielec! Ważne zwycięstwo Sądeczan

W rozegranym dzisiaj spotkaniu w ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi, Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym boisku Stal Mielec 2:1. Bramki zdobywali Michal Piter-Bućko, Maciej Korzym oraz Bartosz Nowak.

Sandecja przystępowała do meczu ze Stalą „z nożem na gardle”, tylko punkt przewagi nad strefę spadkową sprawił, że Sądeczanie nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów, tym bardziej, że bezpośredni rywal w walce o utrzymanie – Odra Opole pokonała 1: 0 Wigry Suwałki. Również drużyna z Podkarpacia chcąc potwierdzić swoje ekstraklasowe ambicje, musiała odnieść zwycięstwo.

Początek spotkania to przewaga „Biało-czarnych”. W 4 minucie w polu karnym upadł Dominik Kun, jednak sędzia Damiam Sylwestrzak nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. W 11 minucie groźną „wrzutką” w pole karne gości popisał się Damian Chmiel, nikt jednak nie wykończył jej strzałem. Pierwsze uderzenie (niecelne) piłkarze Stali oddali w 14 minucie, kiedy to szczęścia próbował Grzegorz Tomasiewicz.

8 minut później Sandecja cieszyła się już z prowadzenia. W polu karnym sfaulowany został Maciej Korzym, a jedenastkę na bramkę, pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla, zamienił Michal Piter-Bućko (było to dla niego już 9. trafienie w tym sezonie). Chwilę później było już 2-0. Bardzo dobrym dośrodkowaniem piłki z rzutu wolnego popisał się Damian Chmiel, a gola po strzale głową zdobył Maciej Korzym (którego nie był w stanie dobrze pokryć Mateusz Żyro). To jednak nie koniec emocji przed przerwą. W 44 minucie bramkę zdobyli goście, kiedy to po ładnym kombinacyjnym rozegraniu, Daniela Bielicę pokonał ich najlepszy strzelec – Bartosz Nowak. Wyrównanie mogło nastąpić jeszcze przed przerwą, ale Mateusz Mak minimalnie chybił.

Po zmianie stron w dalszym ciągu swoje sytuacje stwarzali zarówno jedni, jak i drudzy. Dobre okazje mieli Adrian Basta oraz Damian Chmiel jednak w obydwu przypadkach zabrakło precyzji w wykończeniu. Kapitalnymi interwencjami dwukrotnie popisał się Daniel Bielica, broniąc uderzenia głową z 5 metrów piłkarzy Stali. Kolejną dobrą szansę na bramkę podopieczni Dariusza Marca mieli w 83 minucie, jednak Michał Żyro przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Po końcowym gwizdku w szeregach, sądeckiej ekipy zapanowała duża radość. Udany debiut zaliczył duet trenerski Marcin Jałocha i Piotr Świerczewski, dzięki czemu przynajmniej na moment (do czasu zakończenia kolejnych spotkań) Sandecja oddaliła się od strefy spadkowej.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis - Bartłomiej Kasprzak (56' Michał Walski), Damian Chmiel (74' Adrian Danek), Radosław Kanach, Dominik Kun - Maciej Korzym, Mateusz Klichowicz (63' Kamil Ogorzały).

Stal: Jakub Wrąbel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch (46' Lukas Bielak), Krystian Getinger - Maciej Urbańczyk, Maciej Domański, Grzegorz Tomasiewicz (79' Robert Dadok), Bartosz Nowak - Michał Żyro, Mateusz Mak (69' Andreja Prokić).

MP, fot.: Archiwum Sadeczanin.info