Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
11/01/2024 - 14:45

Sandecja Nowy Sącz nadal bez stadionu! Drużyna znalazła się w trudnym położeniu

2024 rok jest kolejnym, który piłkarze Sandecji rozpoczęli jako drużyna bezdomna. Stadion w Nowym Sączu cały czas nie jest ukończony, co oznacza, że zespół zmuszony jest grać i trenować na okolicznych obiektach. Przygotowania do rundy wiosennej nie ruszyły jednak w Barcicach, lecz w Rytrze. Gdzie będą się zatem odbywały mecze ligowe?

Sandecja Nowy Sącz w Rytrze

Piłkarze Sandecji jesień zakończyli na przedostatnim miejscu w II lidze. Zimą w klubie zmian nie brakuje. Pojawił się m.in. nowy trener, którym został Robert Kasperczyk. Wiosną sądeczan czeka trudna walka o utrzymanie. Do bezpiecznej lokaty tracą pięć punktów.

Duże poruszenie wywołała wiadomość, że zespół może teraz trenować i rozgrywać spotkania ligowe w Barcicach. Przypomnijmy, że tego typu rozmowy prowadzone były już w grudniu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Mimo tego, przygotowania rozpoczęły się jednak na obiekcie w Rytrze. Jak przekazał nam prezes Barciczanki - Paweł Cieślicki wpływ na taką decyzję Sandecji miał fakt, że boisko ze sztuczną nawierzchnią w Barcicach jest nieco mniejsze niż to w Rytrze. II-ligowcy od poniedziałku trenują zatem na obiekcie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa miejscowy Poprad.

Gdzie Sandecja Nowy Sącz będzie grała wiosną?

Czy to oznacza, że także spotkania ligowe nie będą się odbywały w Barcicach? W tym przypadku decyzja miała jeszcze nie zapaść. Oczywiście, obiekt wymaga niezbędnego dostosowania do wymogów licencyjnych m.in. zwiększenia ilość miejsc siedzących. Prezes Cieślicki przekazał nam, że ich ewentualne koszty pokrywałaby Sandecja.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że rozważana jest również możliwość grania w Niepołomicach. Przypomnijmy, że Sandecja wynajmowała ten obiekt, gdy występowała w I lidze. Jego gospodarze, jako beniaminek Ekstraklasy, jesień spędzili na stadionie Cracovii. A może “Biało-czarni” w dalszym ciągu będą występowali na obiekcie Garbarnii? Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już niebawem.

Wkrótce na naszym portalu ukaże się rozmowa wideo z Pawłem Cieślickim, w której poruszony będzie m.in. temat stadionu oraz trudnego położenia, w którym znalazł się klub. ([email protected], fot.: Adrian Maraś/ Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu