Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
07/09/2023 - 16:40

Sandecja Nowy Sącz na szarym końcu! Na tym poziomie nie ma gorszej drużyny w Polsce

Sandecja Nowy Sącz nie znalazła póki co w tym sezonie patentu na zwycięstwo. Zespół notuje fatalną serię. 2023 rok jest dla kibiców “Biało-czarnych” pełen rozczarowań. Tak słabo nie spisuje się nikt w Polsce na poziomie centralnym.

Sandecja Nowy Sącz na samym dnie II ligi

Trwający sezon jest dla piłkarzy Sandecji Nowy Sącz póki co fatalny. Choć za nami już siedem kolejek II ligi, to podopieczni trenera Łukasza Surmy nadal mają na koncie zero zwycięstw i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Jedyne dwa "oczka" wywalczyli po remisach z Radunią Stężyca i GKS Jastrzębie.

Runda jesienna będzie wkrótce na półmetku. Przypomnijmy, że do III ligi spadają cztery zespoły. Strata sądeczan do bezpiecznej lokaty wynosi 6 punktów. Tymczasem przed nimi w najbliższy weekend kolejne trudne zadanie. Tym razem zagrają na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Sandecja Nowy Sącz najsłabsza na szczeblu centralnym

W Polsce na szczeblu centralnym występują łącznie 54 drużyny (18 w Ekstraklasie, 18 w I lidze i 18 w II lidze). Biorąc pod uwagę liczbę punktów każdej z nich, Sandecja znajduje się także w tej klasyfikacji na ostatniej lokacie.

W Ekstraklasie tabelę zamyka Korona Kielce (5 punktów), ŁKS Łódź i Górnik Zabrze (po 6 punktów). Każdy z tych zespołów ma już na swoim koncie zwycięstwo. Szczebel niżej w strefie spadkowej jest Chrobry Głogów (3 punkty), Stal Rzeszów (4 punkty) oraz Zagłębie Sosnowiec (5 punktów). Także te zespoły już w tym roku wygrały.

Jedynym zespołem bez zwycięstwa i z zaledwie dwoma punktami na koncie pozostaje, zarówno w II lidze, jak i na całym szczeblu centralnym, Sandecja. Słabsze drużyny znajdziemy dopiero w podzielonej na cztery grupy III lidze. Tutaj bez zwycięstwa pozostają Olimpia Zambrów (2 punkty), Wikęd Luzino (0 punktów), Stilon Gorzów Wielkopolski (2 punkty), LZS Starowice Dolne (2 punkty), Sokół Sieniawa (1 punkt), Orlęta Radzyń Podlaski (3 punkty).

Dodajmy, że od początku 2023 roku Sandecja wygrała tylko 3 mecze. Kiedy “Biało-czarni” przełamią złą passę i zgarną trzy punkty? Sytuacja w tabeli z kolejki na kolejkę robi się coraz trudniejsza... ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu