Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
16/03/2024 - 11:45

Sandecja Nowy Sącz górą w meczu o sześć punktów. Strzelali nawet z przewrotki

Chcąc myśleć o utrzymaniu w II lidze piłkarze Sandecji nie mogli przegrać z Wisłą Puławy. Kibice na brak emocji i bramek w tym meczu zdecydowanie nie mogli narzekać. Finalnie “Biało-czarni” przywieźli z Lubelszczyzny trzy punkty.

Sandecja walczy o przetrwanie w II lidze

Piłkarze Sandecji grają o życie. Słaba runda jesienna i niezbyt dobry start wiosną sprawił, że każdy punkt może się finalnie okazać na wagę złota. Przed tygodniem “Biało-czarni” okazali się słabsi od Pogoni Siedlce. Tym razem ich rywalem była Wisła Puławy.

Zespół z Lubelszczyzny również zajmuje miejsce w strefie spadkowej, co zapowiadało walkę o każdy centymetr boiska. Dla obu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie. Warto zaznaczyć, że “Biało-czarni” mogli liczyć również na wsparcie swoich kibiców.

Rozpoczęło się bardzo dobrze. W 20 minucie rzut karny na gola zamienił Rafał Wolsztyński. Do przerwy wynik, mimo kilku sytuacji z obu stron, nie uległ już zmianie.

Sandecja Nowy Sącz pokonała Wisłę Puławy

Po zmianie stron Wisła szybko wyrównała. Do siatki trafił były zawodnik Sandecji - Piotr Giel. Ich radość nie trwała jednak długo. Już trzy minuty później swojego drugiego gola zdobył Wolsztyński. W 57 minucie wynik ustalił, po strzale z przewrotki, Mateusz Bartków. Miejscowi nie byli już w stanie trafić do bramki sądeczan.

Zwycięstwo oznacza, że Sandecja przesunęła się na 17 miejsce. Strata do lokaty dającej utrzymanie wynosi na ten moment trzy punkty. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu