Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
18/11/2020 - 15:20

Sandecja nie przegrała. Utrzymała (ostatnią) pozycję w tabeli

Piłkarze Sandecji zremisowali na wyjeździe z Resovią Rzeszów 0:0 i cały czas znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Sądeczanie to jedyna drużyna w lidze, która jeszcze nie wygrała w tym sezonie żadnego meczu.

Mecz Sandecji z Resovią rozgrywany był w środę. W pierwszym terminie nie mógł się odbyć w związku z problemami koronawirusowymi. Dla gospodarzy było to szczególne wydarzenie. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrali bowiem w Rzeszowie.

To Sandecja lepiej weszła w mecz, ale jej chwilowa przewaga nie miała wpływu na wynik. W 10 minucie niecelny strzał oddał zawodnik Resovii – Rafał Mikulec. W odpowiedzi w podobny sposób spudłował Michał Walski. W 32 minucie Daniel Dziwniel uderzył na bramkę, po kontrze rozpoczętej przez Walskiego, ale Wojciech Daniel skutecznie interweniował. Pięć minut później strzelał Bartłomiej Kasprzak, bramka jednak również w tym przypadku nie padła. Pod koniec pierwszej części gry dobrymi interwencjami popisał się Dawid Pietrzkiewicz.

„Ostrzał” bramki Resovii trwał również po zmianie stron. Swoich sił próbowali zarówno Maciej Małkowski, jak i Adrian Danek. Ich próby również nie zamieniły się na gole. W 57 minucie Damian Chmiel „wrzucił” piłkę w pole karne, lecz Rubio główkował w boczną siatkę. Hiszpan oddał strzał także w 75 minucie, lecz i on nie był skuteczny. W końcówce meczu gra się zaostrzyła, było wiele żółtych kartek, bramki jednak nie padły.

Sandecja podzieliła się z Resovią punktami i zdobyła drugi punkt w sezonie. Cały czas jest jednak na dnie tabeli. Kolejny mecz „Biało-czarni” rozegrają w niedzielę u siebie z Radomiakiem Radom. (MP), fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz