Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
29/12/2019 - 11:25

Sądeckie zespoły w czołówce młodzieżowych mistrzów

Młodzi piłkarze Dunajca Nowy Sącz i Glinika Gorlice wzięli w futbolowym turnieju chłopców z rocznika 2010, który rozgrywany był w Brzesku.

Młodzi zawodnicy z Dunajca Nowy Sącz

Sądeczanie dzielnie radzili sobie w turnieju. Piłkarze Dunajca wyszli nawet z grupy jako liderzy i dostali się do półfinałów mistrzowskich. Gorliczanie natomiast trafili do półfinału pocieszenia, gdzie po zwycięstwie nad AP Canpack Okocimski Brzesko II 4:1 zagrali  w meczu o 5. miejsce. W nim, po zaciętym boju, pokonali Cracovię 3:0.

Najwięcej emocji budziły jednak półfinały mistrzowskie. W nich Dunajec Nowy Sącz zmierzył się z pierwszym zespołem AP Canpack Okocimski Brzesko. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne (remis 1:1), które niestety sądeczanie przegrali 6:7. Podobnie było w meczu o 3. miejsce, w którym zawodnicy Dunajca po remisie 0:0 ulegli w konkursie jedenastek Westovii Tarnów 3:4 i zakończyli turniej tuż za podium.

W finale Tarnovia nie dała szans AP Canpack Okocimskiemu Brzesko, pokonując go 9:1. Wielkie prawa dla młodych zawodników z naszego regionu, którzy walczyli jak równy z równym z faworytami turnieju.

([email protected]), fot. Dunajec Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu