Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
03/07/2020 - 13:45

Sądecki Przegląd Drużyn: Helena Nowy Sącz zanotowała sezon bez porażki

W sezonie 2020/21 będą beniaminkiem Klasy Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice. W tym, który właśnie się zakończył zostali mistrzami sądeckiej A klasy. „Drużyna dała radę” – mówi trener Heleny Wiesław Wójsik.

fot.: NOEL NS

49 pkt po 17 kolejkach, tylko jeden remis (z KPT Nawojowa),  najwięcej strzelonych (63), najmniej straconych (11) bramek w całej lidze i aż 12 „oczek” przewagi nad drugim Zamczyskiem Marcinkowice - tak wyglądają statystyki Heleny Nowy Sącz. Bilans imponujący, tym bardziej, że w zakończonym już sezonie w A Klasie występowało 18 drużyn, a więc o dwie więcej niż do tej pory. „Rzadko się zdarza, żeby nie zanotować żadnej porażki, były mecze ciężkie, były łatwe, ale drużyna dobrze się spisała. Bramki strzelali praktycznie wszyscy zawodnicy. Sezon oceniam pozytywnie”- mówi trener Wiesław Wójsik.

W drużynie do wyróżniających się graczy należą: Krzysztof Zaczyk, Tomasz Cięciwa, Jakub Griński, czy Piotr Jasiński, ale jak podkreśla trener, wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko. „Nasza kadra to mieszanka młodości z doświadczeniem, choć przeważają zawodnicy młodzi”- mówi Wójsik. Najlepsi strzelcy to Bartłomiej Gryzło (18 bramek) oraz Jakub Marmol i Piotr Jasiński (po 9 bramek)

fot.: NOEL NS

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa klub zaprzestał treningów, wznowił je dopiero, gdy obostrzenia zostały poluzowane. Na początku trenowano w grupach sześcioosobowych (w maju), stopniowo to rozwijając. Obecnie drużyna trenuje trybem ciągłym, łącząc to ze sparingami. „Przygotowujemy się już do kolejnej rundy”- deklaruje trener.

Czytaj także: Sądecki Przegląd Drużyn: Dunajec Nowy Sącz chce promować młodych zawodników

Jakie są cele na nowy sezon? „Pokazać się z dobrej strony i utrzymać się w lidze to nasz cel główny” – twierdzi Wójsik. W klubie oprócz drużyny seniorów, funkcjonują również grupy młodzieżowe, co w przyszłości może przynieść pozytywne skutki, w postaci „dopływu” zdolnych zawodników do pierwszej drużyny.

fot.: NOEL NS

Jak trener Wójsik wypowiada się o obiektach Heleny? „Mamy dwa ładne boiska na których trenujemy i gramy mecze. Jeśli chodzi o rozbudowę, to ciężko ją przewidywać z racji, że boisko znajduje się na terenie zalewowym”- mówi.

Czy Helena będzie rewelacją rozgrywek i po raz kolejny zanotuje bardzo udany sezon? Biorąc pod uwagę formę jaką drużyna zaprezentowała w tym zakończonym, wcale nie jest to wykluczone. Nie tak, to przecież odległe czasy, kiedy drużyna, ta z powodzeniem występowała w IV lidze oraz na poziomie centralnym Pucharu Polski…

fot.: NOEL NS

W kadrze drużyny znajdują się: Mateusz Bocheński, Robert Buchała, Łukasz Cięciwa, Tomasz Cięciwa, Adrian Górowski, Jakub Griński, Bartłomiej Gryzło, Piotr Jasiński, Aleksander Kaczor, Michał Kaczor, Arkadiusz Kiełbasa, Fabian Kiełbasa, Dominik Klimczak, Jakub Koza, Dominik Laskowski, Tomasz Kulpa, Łukasz Leśniak, Sebastian Maciaszek, Jakub Marmol, Rafał Pieńko, Kamil Rolka, Michał Rymarczyk, Daniel Skrzypiec, Adam Tumidaj, Krzysztof Zaczyk, Michał Zaczyk. Kierownik drużyny: Wojciech Chronowski, trener: Wiesław Wójsik.

MP, fot.: noel-ns.plDziękujemy za przesłanie błędu