Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
02/07/2020 - 12:00

Sądecki Przegląd Drużyn: Dunajec Nowy Sącz chce promować młodych zawodników

W poprzednim (przerwanym) sezonie zabrakło im 3 punktów, do awansu, teraz ponownie chcą się włączyć do walki o IV ligę. - Celem są zwycięstwa – deklaruje trener Dunajca Nowy Sącz – Łukasz Biernacki.

Dunajec Nowy Sącz

Dunajec od zawsze słynął z dobrej pracy z młodzieżą, wychowankami tego klubu są m.in. bracia Miłosz i Sebastian Szczepańscy, Jakub Słowik, czy Przemysław Szarek. Również teraz w kadrze drużyny znajduje się wielu młodych zawodników: Bartłomiej Kohli, Artur Ruchała, Adrian Jawor, czy Jakub Kowalski, stanowią o silę sądeckiej drużyny.

W jaki sposób klub przetrwał okres pandemii? „Kiedy obostrzenia zostały poluzowane zajęliśmy się przede dziećmi ze szkółki, seniorzy wrócili do treningów dopiero kiedy możliwe było trenowanie w większym gronie” – mówi trener Łukasz Biernacki.

Zobacz także: Kiedy do gry wrócą niższe ligi? Znamy pierwsze terminy

Cel na rozgrywki jest prosty – awans do IV ligi - „W tamtym sezonie zabrakło nam trzech pkt, rozpoczynając nowy, każda z drużyn znów startuje z zerowym dorobkiem punktowym, liczymy na zwycięstwa” – deklaruje Biernacki. Klub chce umożliwić zawodnikom kończącym wiek juniora, występy w możliwie jak najwyższej lidze, nie nakłada jednak dużej presji na, notowane kolejno, szybkie awanse - „małymi krokami do przodu, myślimy przede wszystkim o najbiższej przyszłości” – kontynuuje. Planowane jest także ponowne zgłoszenie drugiej drużyny do rozgrywek B-klasowych.

Działaczom zależy na rozwoju klubowej szkółki - „Chcemy, aby nasi chłopcy mieli się gdzie rozwijać i mogli rywalizować z drużynami na poziomie nowosądeckim, wojewódzkim, a nawet centralnym.  Kilku zawodników w przeszłości udało nam się już wypromować, liczymy, że będzie ich coraz więcej.” – mówi Biernacki.

Szkółka Dunajec

W tym roku planowane były uroczystości z okazji 75 lecia Dunajca, niestety przez pandemię koronawirusa nie dojdą one skutku – „będziemy je musieli odłożyć w czasie” – informuje trener. W sezonie 2019/20 z Klasy Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice, awans uzyskał Skalnik Kamionka Wielka i to właśnie ta drużyna rozpocznie nowe rozgrywki w IV lidze.

MP, fot.: MP, NOEL NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)