Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
07/09/2020 - 14:30

Sądecki Przegląd Boisk A-Klasa Nowy Sącz –7 kolejka, B-Klasa Nowy Sącz-2 kolejka

Pierwsza porażka Orła Ptaszkowa sprawiła, że został on dogoniony w tabeli przez Victorię Witowice Dolne. W B-Klasie na czele umocniła się Zawada i rezerwy Dunajca.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej serii gier, Zamczysko Marcikowice podejmowało przed własną publicznością lidera z Ptaszkowej. Orzeł w kapitalnym stylu rozpoczął rozgrywki, ale ostatnio złapał lekką zadyszkę. Po remisie w spotkaniu z Ubiadem, tym razem zanotował pierwszą porażkę. Zamczysko wygrało 2-1 (bramki: Adrian Gołdas x2; Krajewski Marcin) i awansowało na trzecią lokatę.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV liga małopolska wschód – 6 kolejka

W tabeli coraz niżej obsuwa się Amator Paszyn. Do niedawna wicelider, przegrał drugi kolejny mecz, tym razem 2:3 z Ubiadem (który wyrasta na pogromcę całej czołówki). Bramki zdobywali: Michał Bajdel, Krzysztof Bajdel, Robert Kmiecik; Sebastian Gardoń x2. Nowym liderem może natomiast zostać Victoria Witowice Dolne. Po zwycięstwie z Jednością 5-2 (gole: Maciej Hedwig x4, Dariusz Piwowar; Ludwik Kolasa, Szymon Michalik) zrównała się ona punktami z Orłem, ale ma na koncie jeden mecz mniej (po wycofaniu się Barciczanki II).

Z dobrej strony po raz kolejny pokazała się Biegoniczanka. Zwyciężyła 3-0 z KPT Nawojowa, po dwóch trafieniach Dawida Węglowskiego i jednym Piotra Burka. W czołówce zameldowała się też Górka Szczereż, po wygranej 3-0 z Piątkovią Łęg.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 7 kolejka

Nieprawdopodobna potyczka miała miejsce w Wielogłowach, gdzie Dąbrovia pokonała 7-5 Ogniwo Piwniczna-Zdrój (bramki: Jakub Bogdanowicz x2, Sebastian Bugajski x2, Kacper Bogdanowicz, Filip Cisowski; Mirosław Dropek, Rafał Stanczak). Zwycięstwo pozwoliło jej chociaż częściowo zmazać plamę z ostatniej kolejki, w której uległa Piątkovii Łęg, aż 10-0.

W B-Klasie Nowy Sącz po dwóch kolejkach na czele tabeli, z kompletem punktów znajduje się Zawada i Dunajec II. Podopieczni trenera Dariusza Aleksandra pokonali po dobrym meczu 2-0 LKS Łękę (do siatki trafiali Mateusz Gadzina i Kacper Wójtowicz), z kolei piłkarze Dunajca poradzili sobie z Królovią Królowa Górna zwyciężając 3-2. Pierwszy mecz sezonu rozegrały rezerwy Zamczyska, które zremisowały 2-2 z Nawojem. Przydonica wygrała natomiast z Galicją.

Poniżej komplet wyników:

A-Klasa Nowy Sącz:

 • Dąbrovia Wielogłowy 7-5 Ogniwo Piwniczna Zdrój
 • Górka Szczereż 3-0 Piątkovia Łęg
 • LKS Ubiad 3-2 Amator Paszyn
 • Zamczysko Marcinkowice 2-1 Orzeł Ptaszkowa
 • KPT Nawojowa 0-3 Biegoniczanka Nowy Sącz
 • Olimpik Powroźnik 1-0 LKS Mszalnica
 • Victoria Witowice Dolne 5-2 Jedność Nowy Sącz
 • Budowlani Jazowsko 1-3 LKS Świniarsko

B-Klasa Nowy Sącz:

 • Nawoj Nawojowa 2-2 Zamczysko II Marcinkowice
 • Galicja Nowy Sącz 0-2 ULKS Przydonica
 • Królovia Królowa Górna 2-3 Dunajec II Nowy Sącz
 • Zawada Nowy Sącz 2-0 LKS Łęka

MP, fot. Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu