Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
31/08/2020 - 12:20

Sądecki Przegląd Boisk: A-Klasa Nowy Sącz-5 kolejka, B-Klasa Nowy Sącz-1 kolejka

Kolejne zwycięstwa Orła Ptaszkowa i Amatora Paszyn. Drużyny, te umocniły się na przodzie stawki w sądeckiej A-klasie. Dużą niespodzianką jest porażka LKS Łęki w pierwszej kolejce B-Klasy.

Sposobu na lidera z Ptaszkowej, nie znaleźli tym razem zawodnicy Górki Szczereż. Orzeł zwyciężył po bramkach Janusza Pałubiaka, Karola Michalika i Karola Kumora. Po pięciu kolejkach ma on na koncie 15 punktów i przewodzi stawce.

Za jego plecami znajduje się Amator Paszyn, który również spisuję się w obecnej kampanii bardzo dobrze. Zwycięstwo 4-1 z Dąbrovią Wielogłowy (gole: Chruślicki, Uroda, Gardon, Wojciechowski; J.Bogdanowicz), pozwoliło mu utrzymać drugą pozycję. Dąbrovia po niezłym początku sezonu, od jakiegoś czasu osuwa się coraz niżej w ligowej tabeli (obecnie jest trzynasta).

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 5 kolejka

W czołówce znajdują się też drużyny Victorii Witowice Dolne (wygrała 4-2 z Budowlanymi Jazowsko) i Biegoniczanki Nowy Sącz, która zremisowała 1-1 z Zamczyskiem (bramki: Krzysztof Czech; Kacper Mirek). Piłkarze z Marcinkowic wyrównali dopiero na 10 minut przed końcem meczu, ich forma na początku sezonu, nie jest taka jak w poprzednich rozgrywkach, o czym świadczy dopiero ósme miejsce w tabeli.

Kolejną porażke odniosła Barciczanka II. Nie dała ona rady LKS Mszalnicy przegrywając 3-4 (był to swego rodzaju rewanż za mecz Pucharu Polski, który Mszalnica przegrała). Bramki zdobywali: Kamil Gaborek x2, Szymon Górka, Dominik Górka; Marcin Marczyk x2, Miłosz Janik. 3 punkty z trudnego terenu w Powroźniku przywiozło, z kolei LKS Świniarsko. Bez żadnej zdobyczy pozostaje Piątkovia Łęg. Uległa ona Ogniwu Piwniczna-Zdrój 4-5 i wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 5 kolejka

Rozgrywki zainaugurowała sądecka B-Klasa. Dużą niespodzianką jest porażka 0-1 wymienianej w roli faworyta do awansu LKS Łęki z Królovią Królowa Górna. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył już w 4. minucie Szczepan Gruca. Piłkarze z Łęki nie wykorzystali m.in. dwóch rzutów karnych.

Zwycięstwo odniosła Zawada Nowy Sącz, która pokonała Chruślice. Gospodarze po golach Tomasza Baczyńskiego, Kacpra Wójtowicz oraz Mateusza Gadziny, wygrali 3-1 i potwierdzili swoje wysokie aspiracje. Liderem po pierwszej kolejce jest Dunajec II. Rozbił on 7-0 Galicję Nowy Sącz. Nawoj Nawojowa pokonał natomiast na wyjeździe 3-1 Przydonicę.

Poniżej komplet wyników: 

A-Klasa Nowy Sącz - 5 kolejka:

 • Piątkovia Łęg 4-5 Ogniwo Piwniczna Zdrój
 • Górka Szczereż 1-3 Orzeł Ptaszkowa
 • LKS Ubiad 3-1 Wicher Mogilno
 • Zamczysko Marcinkowice 1-1 Biegoniczanka Nowy Sącz
 • Barciczanka II Barcice 3-4 LKS Mszalnica
 • Olimpik Powroźnik 1-2 LKS Świniarsko
 • Victoria Witowice Dolne 4-2 Budowlani Jazowsko
 • Amator Paszyn 4-1 Dąbrovia Wielogłowy
 • Jedność Nowy Sącz 4-2 KPT Nawojowa

B-Klasa Nowy Sącz - 1 kolejka

 • Zawada Nowy Sącz 3-1 Chruślice Nowy Sącz
 • LKS Łęka 0-1 Królovia Królowa Górna
 • Dunajec II Nowy Sącz 7-0 Galicja Nowy Sącz
 • ULKS Przydonica 1-3 Nawoj Nawojowa

MP, fot.: KKDziękujemy za przesłanie błędu