Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
26/08/2020 - 11:25

Sądecki Przegląd Boisk: A Klasa Nowy Sącz – 4 kolejka

Za nami czwarta kolejka w sądeckiej A-Klasie. Tempa nie zwalnia Orzeł Ptaszkowa, który z kompletem zwycięstw przewodzi stawce. Sensacyjną porażkę poniosło Zamczysko Marcinkowice.

Kolejki rozgrywane w tygodniu, z racji na mniejszą dostępność zawodników, zawsze słynęły z niespodzianek. Nie inaczej było i tym razem. Zajmujące przed tą kolejką drugą lokatę Zamczysko Marcinkowice przegrało 0:1 na wyjeździe z LKS Mszalnicą. Zwycięska bramka padła w 58 minucie po strzale Krzysztofa Jasiurkowskiego. Wynik mógł być bardziej okazały, ale rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Górka.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: A-klasa Nowy Sącz– 3 kolejka

Mocnych nie ma nadal na Orła Ptaszkowa. Tym razem beniaminek A-klasy wygrał 4-1 z Dąbrovią Wielogłowy (bramki dla Orła zdobyli: Arkadiusz Dziedziak, Tomasz Majcher, Janusz Pałubiak, Michał Michalik) i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, z trzy punktową przewagą nad Amatorem Paszyn i Biegoniczanką Nowy Sącz.

Amator pokonał po ciężkim meczu, grająca defensywnie Piątkovię Łęg 2:1 (bramki: Mateusz Orlecki, Bartosz Orlecki, Jarosław Jabłoński z rzutu karnego), która wciąż pozostaje bez jakiejkolwiek zdobyczy w tym sezonie.  Biegoniczanka z kolei poradziła sobie, dzięki trafieniom Dawida Węglowskiego i Patryka Mirgi z Ubiadem.

Zobacz także: III runda Pucharu Polski za nami. Na boiskach padło mnóstwo bramek [ZDJĘCIA]

Bardzo słabo spisuje się nadal Ogniwo Piwniczna-Zdrój (porażka 1:7 z Victorią Witowice Dolne, która dołączyła do czołówki) i rezerwy Barciczanki (uległy na wyjeździe 1:3 Jedności). Ważne wygrane zaliczyły też zespoły KPT Nawojowa (3:1 z LKS Świniarsko) i Górka Szczereż (1-0 z Wichrem Mogilno).

Patrząc na tabelę po czterech kolejkach, pierwsza trójka wydaje się być sensacyjna. Jak długo utrzyma się taka kolejność? Szansa na jej zmianę już w weekend, kiedy rozegrana zostanie piąta kolejka.

MP, fot.: Wicher MogilnoDziękujemy za przesłanie błędu