Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
27/08/2020 - 12:40

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 4 kolejka

Rewelacyjny Sokół Słopnice nie zwalnia tempa i po czterech kolejkach znajduje się na szczycie tabeli. Starcie dwóch Popradów na remis.

Pogromem gospodarzy zakończył się mecz Barciczanki Barcice z Sokołem Słopnice. Piłkarze beniaminka nie mieli litości dla swoich rywali, zdobywając, aż siedem bramek i nie tracąc przy tym żadnej. W festiwalu strzeleckim uczestniczyli Patryk Nowak (trafił do siatki trzy razy), Fabian Nowak, Karol Franczak, Dominik Jasica i Artur Matras. Swoją szansę miała też Barciczanka, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Po zwycięstwie podopieczni Wojciecha Tajdusia znaleźli się na szczycie tabeli.

Porażkę zaliczył Skalnik Kamionka Wielka, który nie poradził sobie w starciu z rezerwami Bru-Bet Termalici, ulegając im 2-5. Obydwie bramki dla piłkarzy z Kamionki zdobył po świetnych uderzeniach z rzutów wolnych Jakub Niemas. Pomimo faktu, że gospodarze przez pół godziny grali w osłabieniu, Skalnik nie potrafił doprowadzić do remisu (nie wykorzystał również rzutu karnego).

Wyjazdowe zwycięstwo odniósł Orkan Szczyrzyc. Udało mu się to w Tarnowie, gdzie wygrał z tamtejszym Metalem 3-2 i na jego koncie znajduje się już sześć „oczek”. W derbowym starciu dwóch Popradów padł remis. Zawodnicy z Muszyny prowadzili od 5 minuty po bramce Lukasa Hruska, lecz goście wyrównali w drugiej połowie za sprawą Szymona Dziedziny. Obydwa zespoły okupują dolne rejony tabeli. Pauzował Glinik Gorlice i Limanovia Limanowa.