Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
21/02/2021 - 18:20

Sądecki akcent na Czarnym Lądzie! Były piłkarz Sandecji przenosi się na Zanzibar

Grający kilka lat temu w Sandecji Mateusz Cetnarski został grającym trenerem klubu z Zanzibaru - Pili Pili Dulla Boys. 32-latka sprowadził znany dziennikarz telewizyjny Żelisław Żyżyński. Jak zawodnik poradzi sobie w nowej roli?

Na Czarnym Lądzie będziemy mieli sądecki akcent piłkarski. Na wyspę Zanzibar (leżącej na Oceanie Indyjskim i należącej do Tanzanii) przenosi się znany fanom „Biało-czarnych” Mateusz Cetnarski. Co będzie robił w tak egzotycznym miejscu? Jak się okazuje 32-latek został został grającym trenerem 2-ligowej drużyny - Pili Pili Dulla Boys.

Zobacz także: Sandecja zakończyła obóz. Trener zadowolony, że udało się wykonać założenia

Cetnarski w Sandecji występował w sezonie 2017/18, gdy ta grała w ekstraklasie. Był wówczas wypożyczony z Cracovii. Jego ostatnim klubem w Polsce była Korona Kielce. Najbardziej interesująca jest jednak historia znalezienia się piłkarza na Zanzibarze.

Niedawno na tę wyspę przeniósł się znany dziennikarz sportowy Żelisław Żyżyński. Sprawuje tam funkcję dyrektora sportowego Pili Pili Dulla Boys. Pod koniec stycznia ogłosił poszukiwania nowego trenera, oferując kontrakt na minimum dwa lata. Jedną z wielu osób, która się zgłosiła był właśnie Cetnarski. To jego Żyżyński wybrał nowym szkoleniowcem..

Zobacz także: Korzym wyrzucony z Sandecji za teścia? Tajemnicza odpowiedź zawodnika

Będzie to debiut byłego zawodnika w roli trenera. Jak sobie poradzi? Celem jakim przed nim postawiono jest awans do najwyższej ligi. Jedno jest pewne, w tak interesującym miejscu na pewno nie będzie się nudził. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Sandecja Nowy Sącz, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021