Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
03/09/2020 - 12:05

Sądecka młodzież piłkarska w czołówce tabeli w swoich kategoriach wiekowych

Zawodnicy Akademii Sandecja znajdują się na czołowych miejscach po pierwszych kolejkach swoich rozgrywek. Wysoko są również juniorzy Dunajca.

Po tym jak poprzedni sezon został na skutek pandemii koronawirusa anulowany po rundzie jesiennej, młodzi zawodnicy mieli bardzo długą przerwę od spotkań ligowych. Po wielu miesiącach wystartowały jednak nowe rozgrywki, w których póki co sądecka młodzież radzi sobie bardzo dobrze. Przyjrzyjmy się bliżej ich wynikom osiąganym w pierwszych kolejkach.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, piłkarze Sandecji prowadzeni przez trenera Jerzego Czerneckiego, po trzech kolejkach z sześcioma punktami na koncie zajmują piątą pozycję w tabeli. W ubiegłą sobotę wygrali u siebie z Cracovią 3:1 (bramki zdobyli: Krzysztof Piskor x2 i Igor Maślanka).

Zobacz także: Sandecja żegna Artura Kapelko, znów wita Arkadiusza Aleksandra

W Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, młodzi zawodnicy Sandecji są liderem. Podopieczni Roberta Święsa mają po czterech kolejkach komplet punktów. W ostatniej serii gier pokonali 5-2 Glinik Gorlice (gole: Arkadiusz Orzeł x4, Radosław Pawłowski). W tej samej lidze na trzeciej pozycji znajdują się juniorzy młodsi Dunajca, którzy przegrali tylko raz (z Garbarnią).

Stawce przewodzą też w swojej lidze juniorzy starsi Sandecji (mają tyle samo punktów, co Puszcza Niepołomice). Po sześciu rozegranych spotkaniach na ich koncie znajduje się 14 „oczek”. W niedzielę zawodnicy trenera Marka Zagórskiego wygrali 2-1 z AP Profi Kraków (gole zdobywali Jan Chlipała i Dawid Salamon). Dwa punkty mniej ma Dunajec, który zajmuje piątą lokatę. Podopieczni Piotra Pietrucha zremisowali w niedzielę na wyjeździe z Sokołem Stary Sącz.

Zobacz także: Sandecja przegrywa, trener szuka pozytywów

Miejmy nadzieję, że dobra forma z początku sezonu zostanie utrzymana i na koniec rozgrywek sądeckie kluby będą nadal w czołówce tabeli.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)