Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
04/12/2023 - 12:50

Rozpoczęły się zimowe zmiany w Sandecji Nowy Sącz! Jest pierwsze odejście z klubu

Zmian w Sandecji Nowy Sącz podczas przerwy zimowej na pewno będzie sporo. Te pierwsze nie dotyczą jednak zawodników. Szeregi drużyny opuszcza jeden z członków sztabu szkoleniowego. Będzie teraz pracował w Ekstraklasie.

Kamil Biel opuszcza szeregi Sandecji Nowy Sącz

Piłkarze Sandecji wcześniej niż było to planowane zakończyli tegoroczne zmagania w II lidze. Ostatnie z zaplanowanych spotkań, w którym mieli podejmować Radunię Stężyca, nie odbyło się przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Przed nami więc długa przerwa zimowa, którą zespół spędzi na przedostatnim miejscu w tabeli. Kolejny mecz ligowy sądeczanie rozegrają dopiero pod koniec lutego.

Przerwa w rozgrywkach to zawsze czas intensywnych ruchów kadrowych. Nie będzie ich brakowało zapewne również w przypadku “Biało-czarnych”. Zespół, aby walczyć o utrzymanie będzie musiał znacząco się wzmocnić. 

Pierwsza zmiana nie nastąpiła jednak w kadrze piłkarskiej, ale szkoleniowej. Klub poinformował, że jego szeregi opuszcza Kamil Biel, który był analitykiem oraz asystentem trenera.

Biel od 2013 roku pracował w Akademii Sandecja. W późniejszym czasie dołączył również do sztabu pierwszego zespołu. - Na swoim koncie ma liczne staże trenerskie m.in. w Lechu Poznań czy VfL Wolsburg - informuje Sandecja.

Nowy analityk w Cracovii Kraków

Gdzie 31-latek się przenosi? Odpowiedź poznaliśmy bardzo szybko. Grająca w ekstraklasie Cracovia Kraków poinformowała, że Biel dołącza do jej sztabu. Dodajmy, że znajduje się w nim również m.in. były bramkarz sądeczan - Marcin Cabaj. W kadrze mamy natomiast znanych w Nowym Sączu Kamila Ogorzałego czy brazylijczyka Thiago. 

Jak przekazał za pośrednictwem klubowych mediów trener “Pasów” Jacek Zieliński, Biel w Cracovii ma pełnić funkcję analityka i pomagać w treningach. Jego nowy zespół rundę jesienną zakończył na 15. miejscu w tabeli, ale ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkania. 

Jakie kolejne ruchy kadrowe czekają Sandecję? Wkrótce wszystko będzie jasne. Nadchodzi gorący okres, w którym na pewno będzie się działo bardzo dużo. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu