Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
26/06/2021 - 12:15

PWSZ Nowy Sącz wicemistrzem Polski w piłce nożnej wyższych uczelni

Złożona głównie ze studentów Instytutu Kultury Fizycznej drużyna AZS PWSZ Nowy Sącz w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej zdobyła wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni w Polsce w roku 2021.
AZS PWSZ wicemistrzem Polski w Piłce Nożnej w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni w Polsce w roku 2021.

Zespół, trenowany przez Zbigniewa Małka - byłego zawodnika Sandecji, wykładowcę i prezesa AZS - zdobył również mistrzostwo Polski wśród Wyższych Szkół Zawodowych.

W drodze do srebrnego medalu w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni w Polsce, studenci z Nowego Sącza pokonali: Politechnikę Krakowską 6:1, Uniwersytet Jagielloński 11:2, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 3:0, Politechnikę Lubelską 3:1, Politechnikę Śląską w Gliwicach 8:0, UMCS Lublin k. 3:1 i Politechnikę Gdańską 3:0. Przegrali dopiero w finale z Uniwersytetem Szczecińskim, ubiegłorocznym mistrzem Polski.

W składzie AZS PWSZ grali: Kacper Rejentowicz, Sebastian Rejentowicz, Karol Matras, Jakub Niemas, Jakub Leśniak, Kacper Skrzatek, Szymon Dziedzina, Patryk Janik, Jakub Kowalski, Filip Krzyżak, Piotr Wójs, Sebastian Leśniak, Adam Grzegorzek, Konrad Krasiński, Kacper Żuchowicz, Kamil Baran, Konrad Kuzera, Oskar Zaczyk. Królem strzelców turnieju finałowego został student PWSZ Kamil Palacz.

- Droga do finału była bardzo żmudna - mówi trener Zbigniew Małek. - W meczu finałowym, jedynym, który przegraliśmy, brakło po prostu sił oraz doświadczenia taktycznego. Nasz sukces jest naprawdę bardzo cenny.

Każda uczelnia w Polsce marzy o medalu Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Do Opola przyjechaliśmy jako "chłopcy do bicia" - najniżej sklasyfikowani w rankingu uczelni, a po drugim meczu wszyscy zaczęli trząść spodenkami, aby tylko na nas nie trafić w ćwierćfinale. (opr. [email protected]) Fot. Walusza Fotografia