Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
19/06/2021 - 14:55

Puchar Polski nie dla Popradu Muszyna. Wieczysta Kraków była za mocna

Walczyli, ale nie dali rady… Naszpikowana gwiazdami Wieczysta Kraków pokonała w finale wojewódzkiego Pucharu Polski Poprad Muszyna 3:0 i awansowała na szczebel centralny.

Poprad Muszyna szedł przez Puchar Polski jak burza. Podopieczni trenera Roberta Kubieli najpierw wygrali finał okręgu (byli lepsi od Kolejarza Stróże), a następnie pokonywali kolejnych rywali na szczeblu wojewódzkim.

W wielkim finale przyszło im się jednak zmierzyć z drużyną gwiazd – Wieczystą Kraków. W jej składzie jest wielu zawodników z ekstraklasową oraz I-ligową przeszłością – Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Michał Miśkiewicz, Adrian Jurkowski, Adrian Frańczak czy Jakub Bąk.

Mimo że klub z Muszyny również dysponuje mocną kadrą (grają w nim m.in. Grzegorz Baran, Maciej Korzym czy Sebastian Szczepański), to w starciu z Krakowianami sobie nie poradził. Optymistyczna była pierwsza połowa, zakończona bezbramkowym remisem. Poprad miał kilka sytuacji, ale nie udało się zdobyć gola.

W drugiej części gry Wieczysta zdecydowanie przeważała, czego efektem są trzy gole. Dwa razy do siatki trafił Majewski i raz Krzysztof Szewczyk. Drużyna z Krakowa awansowała tym samym na szczebel centralny. Popradowi została walka o awans do III ligi. Do prowadzącej Unii Tarnów traci przed ostatnią kolejką punkt. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu