Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
07/08/2023 - 11:55

Puchar Polski i nie tylko. Wystartował sezon w piłkarskich niższych ligach

Trwają emocje związane z regionalnym Pucharem Polski. Za nami już druga runda rozgrywek. Jak zawsze, emocji było pod dostatkiem. Na boisko wrócili również małopolscy czwartoligowcy. Czas zatem na Sądecki Przegląd Boisk.

Puchar Polski podokręg Nowy Sącz

Po pierwszej rundzie z rozgrywkami Pucharu Polski pożegnało się 13 drużyn. Niespodzianek nie brakowało. Kolejne mecze odbywały się w miniony weekend. Tym razem odpadło kolejnych 8 klubów.

Największą sensacją są bez wątpienia Polany Berest. Zespół występujący na co dzień w B-klasie pokonał 3-1 przedstawiciela Klasy Okręgowej - Amator Paszyn. W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Skalnik-Sandecja II (mecz jest zaplanowany na wtorek).

Dobrze w Pucharze Polski spisuje się również Orzeł Wojnarowa, który w tym roku będzie rywalizował w sądeckiej A-klasie. W II rundzie wyeliminował Dąbrovię Wielogłowy. Niespodziankę sprawił również Łosoś Łososina Dolna, eliminując wyżej notowanego Kolejarza Stróże.

W pozostałych spotkaniach ULKS Korzenna wygrała 3-0 z Zamczyskiem Marcinkowice, Biegoniczanka 5-1 z Zyndramem Łącko, Gród Podegrodzie 4-2 z Budowlanymi Jazowsko, a Dunajec 4-2 z Sokołem Stary Sącz.

IV liga małopolska - wyniki

Po przerwie letniej rozgrywki wznowiła małopolska IV liga. W tym roku, po tym jak do rozgrywek dołączyły rezerwy Wisły Kraków, stawka liczy 19 drużyn. Co tydzień będzie więc musiała pauzować jedna drużyna. W pierwszej kolejce był to Poprad Muszyna.

Swojego meczu nie rozegrała również Limanovia. Wszystko z powodu złego stanu boiska w Jawiszowicach. Spotkanie została przełożone na 23 sierpnia. Bardzo dobrze sezon rozpoczął natomiast Glinik Gorlice, który na wyjeździe pokonał 4:2 Barciczankę.

Kosmicznym rezultatem zakończyło się starcie rezerw Bruk-Bet Termalici z Unią Oświęcim. Gospodarze wygrali aż 11-1. Drugi zespół Wisły rozpoczął od remisu 0-0 z beniaminkiem - Watrą Białka Tatrzańska. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu