Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
20/03/2023 - 12:15

Przerwa zimowa dobiegła końca! Piłkarze niższych lig wreszcie wrócili na boisko

Na ten moment kibice czekali bardzo długo. Po wielu miesiącach przerwy piłkarze niższych lig ponownie wybiegli na boisko. W weekend wznowione zostały rozgrywki IV i V ligi. Na stadionach działo się bardzo dużo. Pora na pierwszy w tym roku Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska - wyniki

Zaczynamy od IV ligi. W dalszym ciągu nie ma mocnych na Wiślan Jaśkowice. Lider tabeli zaliczył bardzo udaną jesień. Podobnie rozpoczął również wiosnę. Wygrana 2:0 z Kalwarianką pozwoliła umocnić się na czele. Z powodzeniem grały także drużyny z naszego regionu.

Limanovia wygrała 1-0 z sąsiadem z tabeli – Radziszowianką, co pozwoliło jej odskoczyć od strefy spadkowej na 15 punktów (różnica jest tak duża, bo na ostatnie miejsce został przesunięta Słomniczanka, która się wycofała). Zwycięskiego gola zdobył Jakub Belski.

Niespodziankę sprawiła Barciczanka, która pokonał będący na czwartek lokacie LKS Jawiszowice. Także w tym przypadku o wszystkim przesądziło skromne 1:0. Podopieczni trenera Mateusz Dwojaka są obecnie na 7. miejscu. Podziałem punktów zakończył się mecz trzeciego w tabeli Popradu Muszyna z dziesiątym Glinikiem Gorlice.

V liga małopolska-wschód - wyniki

Wróciła również V liga. Rywalizują w niej zespoły ze wschodniej małopolski. Hitem kolejki było starcie Sokoła Słopnice z Kolejarzem Stróże. Ostatecznie, to zespół z powiatu limanowskiego okazał się lepszy i wygrał 3:1 (bramki: K. Wontorczyk, K. Florek, Sz. Goliński; K. Gucwa), dzięki czemu umocnił się na 3. pozycji. Do miejsca gwarantującego awans traci 2 „oczka”. Kolejarz spadł na piątą lokatę.

Nowosądecki Dunajec udał się natomiast na wyjazd w okolice Tarnowa, gdzie mierzył się z ostatnią w tabeli Tuchovią. Mecz zakończył się remisem 2:2, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kociołek. Zespół z Nowego Sącza jest na 7. miejscu.

Kolejne emocje czekają nas już za tydzień. Do gry wraca wtedy również sądecko-gorlicka Klasa Okręgowa oraz sądecka A-klasa. Kibice na brak emocji na pewno nie będą mogli narzekać. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)

Dziękujemy za przesłanie błędu