Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
14/08/2023 - 06:00

Przegrywają nawet z nastolatkami… Sandecja Nowy Sącz na samym dnie II ligi

Fatalna seria Sandecji trwa w najlepsze. Okazuje się, że II liga to też za wysokie progi dla piłkarzy z Nowego Sącza (przynajmniej póki co). Tym razem “Biało-czarni” ulegli rezerwom Zagłębia Lubin, w którego wyjściowym składzie było siedmiu nastolatków...

Fatalny początek sezonu Sandecji Nowy Sącz

W trzech pierwszych spotkaniach II ligi Sandecja zdobyła tylko 1 punkt. Kompromitacją zakończył się też mecz Pucharu Polski, w którym sądeczanie przegrali z III-ligową Garbarnią Kraków. Głową zapłacił za to trener Tomasz Kafarski. W spotkaniu z rezerwami Zagłębia Lubin “Biało-czarnych” prowadził Janusz Świerad.

Gospodarze swój wyjściowy skład oparli w zdecydowanej większości na bardzo młodych piłkarzach. Było w nim aż 7 nastolatków (w tym zawodnicy mający 16 i 17 lat) oraz dwóch 20-latków.  Oprócz nich skład uzupełnili piłkarze z kadry ekstraklasowej - Jarosław Jach i Tornike Gaprindashvili.

Sandecja przegrała z rezerwami Zagłębia Lubin

To właśnie oni okazali się katami Sandecji. Jako pierwszy bramkę zdobył w 20. minucie Gruzin. 4 minuty później do siatki trafił natomiast Jach. “Biało-czarni” przed przerwą gola nie strzelili.

Udało im się to w drugiej części gry. W 70 minucie Tomasz Nawotka dobił piłkę odbitą od słupka. Na więcej jednak nie było ich już stać. Trzecia ligowa porażka, tym razem pod wodzą innego trenera, stała się faktem.

Sandecja spadła tym samym na ostatnie miejsce w tabeli. Obecny sezon to wciąż wielkie pasmo niepowodzeń. Kolejny mecz “Biało-czarni” rozegrają w sobotę. Tym razem ich rywalem będzie GKS Jastrzębie. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu