Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/08/2020 - 13:20

Budowa stadionu Sandecji? Przecież już kiedyś to przerabialiśmy...

Brak pieniędzy, odpowiedniego miejsca i chęci. To problemy, jakie pojawiają się przy budowie nowego stadionu Sandecji. Dokładnie z tymi samymi wyzwaniami musieli się mierzyć ludzie wznoszący 50 lat temu obecny stadion przy ul. Kilińskiego.

Swoimi refleksjami dotyczącymi budowy stadiony Sandecji przy ul. Kilińskiego, którego otwarcie miało miejsce w 1970 r. podzielił się z 'Sądeczaninem" geodeta Zbigniew Obtułowicz. Był jedną z najbardziej zaangażowanych osób pracujących przy wznoszeniu stadionu i doskonale pamięta klimat tamtych czasów i problemy z jakimi przyszło się mierzyć.

Dlaczego stadion stanął przy ulicy Kilińskiego? – pytamy pana Zbigniewa

- Przy Kilińskiego znajdował się wówczas stary młyn, którego majątek przeszedł na skarb państwa. Przeszkodą był fakt, że zbyt blisko znajdował się szpital, ale chcieliśmy odpowiednio wytłumić stadion, aby nie wydobywał się z niego hałas. Po konsultacjach stwierdziliśmy, że jest to najlepsze miejsce - odpowiada

Więcej o wyzwaniach i koncepcjach budowy stadionu, wyborze odpowiedniego miejsca oraz boisku na którym Sandecja grała przed II wojną światową, dowiedzą się Państwo z obszernej rozmowy ze Zbigniewem Obtułowiczem jaką znajdziecie we wrześniowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”. 

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu