05/09/2020 - 11:40

Porażka reprezentacji Polski z Holandią w Lidze Narodów

W meczu 1. kolejki Ligi Narodów reprezentacja Polski przegrała w Amsterdamie z Holandią 0-1.

Spotkanie Polski z Holandią było pierwszym meczem jaki reprezentacja rozegrała od 10 miesięcy. Niewątpliwie dużą stratą był brak Roberta Lewandowskiego, który po turnieju finałowym Ligi Mistrzów dostał wolne od selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Polacy zagrali słabo, to ich rywale przez większość spotkania prowadzili grę i stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Te miał m.in. Quincy Promes (uderzył minimalnie obok bramki), czy Frenkie De Jong, który trafił w słupek. Po stronie naszych reprezentantów, najlepsze sytuacje mieli Kamil Jóźwiak i Krzysztof Piątek, ale ich strzały nie znalazły drogi do bramki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu to gospodarze przeważali i szukali okazji do zdobycia gola. Udało się to w 61 minucie, gdy Hans Hateboer zagrał do Stevena Bergwijna, który skierował piłkę do siatki. Polacy nie zdołali już odpowiedzieć i w pierwszym meczu Ligi Narodów odnieśli porażkę.

Szansa na rehabilitację już w poniedziałek, gdy „Biało-czerwoni” zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, która wczoraj zremisowała z Włochami. (MP), fot.: UG Kamienica/archiwum sadeczanin.info