Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
01/06/2021 - 12:50

Pora na pierwszy sprawdzian przed EURO. Polacy zagrają z Rosją bez „Lewego”?

We wtorek reprezentacja Polski rozegra towarzyskie spotkanie z Rosją. Mecz odbędzie się na stadionie we Wrocławiu. Prawdopodobnie na boisku od pierwszej minuty zabraknie Roberta Lewandowskiego. Kto zwycięży? Zapraszamy do typowania. Wyniki będą dostępne o 20:45, równo z pierwszym gwizdkiem sędziego.

Polska-Rosja

26 wybrańców Paulo Sousy od 24 marca przebywa na zgrupowaniu w Opalenicy. O wyborach selekcjonera dyskutowali nasi goście w magazynie „Nasze Euro 2020”. Teraz, nadszedł czas na pierwszy sprawdzian przed zbliżającym się czempionatem.

O godzinie 20:45 na stadionie we Wrocławiu usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra, oznajmiający początek towarzyskiego spotkania z Rosją. Trwa okres przygotowawczy do Euro, w związku z czym trener Sousa będzie sprawdzał różne warianty gry.

Najprawdopodobniej na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie Robert Lewandowski, o czym wspomniał selekcjoner na konferencji prasowej. Dostępu do bramki ma natomiast bronić Łukasz Fabiański. Od pierwszej minuty na boisku może pojawić się również debiutant Tymoteusz Puchacz.

Z przodu ujrzymy natomiast ofensywne trio – Jakub Świerczok, Dawid Kownacki, Karol Świderski. Wiemy również, że na boisko nie wybiegną na pewno Maciej Rybus, Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Milik, którzy leczą urazy. Zabraknie także Piotra Zielińskiego, który opuścił zgrupowanie w związku z narodzinami syna.

Po raz ostatni z Rosjanami nasza reprezentacja mierzyła się podczas Euro 2012. Padł wówczas remis 1:1. Drużyna prowadzona przez byłego trenera Legii Warszawa – Stanisława Czerczesowa będzie  trudnym rywale. Podczas Mistrzostw Świata 2018 dotarła do ćwierćfinału. Na Euro 2020 trafiła do grupy z Belgią, Finlandią i Danią.

Kto zwycięży we wtorkowym spotkaniu? Zapraszamy do typowania. Jeśli macie swoje przemyślenia na temat naszej reprezentacji czy Euro 2020, wyślijcie do nas. Chętnie je poznamy! ([email protected], fot.: Светлана Бекетова, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons)