Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
17/11/2020 - 18:35

Poprad Muszyna zwycięzcą Pucharu Polski w Podokręgu Nowy Sącz

Zespół Popradu Muszyna po raz kolejny wygrał rozgrywki Pucharu Polski w Podokręgu Nowy Sącz. W finale czwartoligowcy pokonali niżej notowaną drużynę Kolejarza Stróże.

To już drugi finał piłkarskiego Pucharu Polski Podokręgu MZPN Nowy Sącz w tym roku. Po raz kolejny najlepszy okazał się w nim Poprad Muszyna. Tym razem zawodnicy z uzdrowiskowej miejscowości w finale pokonali Kolejarza Stróże (poprzednim razem była to Barciczanka Barcice) i będą reprezentować sądecki podokręg na szczeblu wojewódzkim.

W drodze do finału piłkarze Popradu pokonywali kolejno Dunajec Nowy Sącz, Gród Podegrodzie i Skalnik Kamionka Wielka. Kolejarz (dla którego sam awans do finału to już duży sukces) wyeliminował natomiast Zawadę Nowy Sącz, Zyndram Łącko i Barciczankę oraz dwukrotnie otrzymał wolny los, przechodząc do następnej rundy bez konieczności rozgrywania meczu.

Zobacz także: Nowy trener nie pomógł. Sandecja przegrała z Koroną Kielce

W spotkaniu finałowym emocji nie zabrakło. Stawiani w roli faworyta goście z Muszyny stracili bramkę jako pierwsi. W 34 minucie do ich siatki trafił Mirosław Matusik. Chwilę później nastąpiło jednak wyrównanie za sprawą Grzegorza Barana. Wynik meczu ustalił Szymon Gruca, dzięki czemu trofeum za zdobycie Pucharu Polski pojechało do Muszyny. (MP), fot.: MP/Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu