Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/06/2023 - 11:40

Ostatnie kolejki w niższych ligach. Znamy coraz więcej końcowych rozstrzygnięć

Niższe ligi sądeckie kończą sezon. Wakacje rozpoczęli już zawodnicy klubów występujących w Klasie Okręgowej oraz A i B-klasie. Walka wciąż jednak trwa w IV i V lidze oraz w barażach. Zapraszamy na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska

Czwartoligowcy do rozegrania mają jeszcze jedną kolejkę. Choć sprawa pierwszego miejsca jest już przesądzona (awans wywalczyli Wiślanie Jaśkowice), to cały czas bardzo ciekawie jest na dole tabeli. 

W strefie spadkowej znalazła się Radziszowianka. Trzy punkty więcej ma Limanovia, która w sobotę pokonała 3:1 Barciczankę Barcice. Złożyły się na to dwa trafienia Kamila Palacza i jedno Tomasza Kurka. Goście odpowiedzieli tylko bramką Adriana Basty.

Kolejny raz w rundzie wiosennej przegrał Poprad Muszyna. Lepsze od niego okazały się rezerwy Bruk-Bet Termalici. Weekendu do udanych nie zaliczy również Glinik Gorlice, który uległ 3-2 Wolanii Wola Rzędzińska.

V liga małopolska - wschód

Pewna awansu do IV ligi jest już Watra Białka Tatrzańska. Wszystko wskazuje na to, że już za tydzień dołączy do niej Sokół Słopnice. Wygrana 7:0 z Zalesianką pokazała jak duży potencjał drzemie w zespole z powiatu limanowskiego.

Bardzo udany występ zaliczył Dunajec. Piłkarze z Nowego Sącza pokonali Watrę 3:2 i umocnili się na 7. lokacie. To właśnie na niej zakończą rozgrywki. Biorąc pod uwagę, że byli beniaminkiem, należy ten wynik docenić.

Na 4. miejsce szanse ma jeszcze Kolejarz Stróże. Do Drwini traci 1 punkt. W sobotę rozbił 6:0 Koronę Niedzieliska. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytasz na następnej stronie Dziękujemy za przesłanie błędu