Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
27/03/2021 - 16:20

Niesamowite! Sandecja znowu wygrała, przesądziła bramka w doliczonym czasie

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Sobotnie zwycięstwo z ŁKS-em Łódź było już jedenastym z rzędu. Bramki dla „Biało-czarnych” zdobyli Kamil Ogorzały i Michal Piter-Bućko. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Nieprawdopodobna seria Sandecji ciągle trwa. Drużyna nie przestaje zaskakiwać, pokonując kolejnych pierwszoligowych rywali. Sobotni mecz z ŁKS-em dostarczył dużych emocji. Decydująca bramka padła bowiem dopiero w doliczonym czasie gry.

Przeczytaj również: Koronawirus znowu w Sandecji. Najbliższy mecz się jednak odbędzie

Mecz rozpoczął się od uderzeń Macieja Małkowskiego i Antonio Domingueza. Nie stworzyły jednak większego zagrożenia. Na boisku działo się dużo. Kolejne strzały oddawali m.in. Rubio i Kamil Ogorzały oraz Mikołaj Trąbka po stronie gości. Szczęścia próbował również kilkukrotnie Małkowski. W 29 minucie kontuzji doznał zawodnik gości Łukasz Sekulski. Uraz okazał się być na tyle poważny, że boisko musiał opuścić na noszach.

Chwilę później Sandecja wyszła na prowadzenie. Damian Chmiel zgrał piłkę do Ogorzałego, który dobrym strzałem umieścił ją w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie Dawida Pietrzkiewicza próbował pokonać Mikkel Rygaard, ale jego strzał z rzutu wolnego był zbyt lekki.

Przeczytaj również: Trener Sandecji Dariusz Dudek: wyniki cieszą. Najgorszy okres mamy już za sobą

W 63 minucie nastąpiło wyrównanie. Rygaard dopadł w polu karnym do bezpańskiej piłki i skierował ją do bramki. Chwilę później kapitalną interwencją po strzale Tomasza Nawotki popisał się Pietrzkiewicz. Sandecja w doliczonym czasie gry przechyliła jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sfaulowany w polu karnym został Dawid Błanik. Rzut karny pewnie wykorzystał Michal Piter-Bućko, zapewniając „Biało-czarnym” zwycięstwo.

W kolejnym meczu piłkarze Sandecji zmierzą się w Wielką Sobotę na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Jarosław Para, Sandecja Nowy Sącz)