Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
17/11/2021 - 11:20

Młodzi też mogą. Sądecki maturzysta będzie rządził znanym klubem piłkarskim

Czy młode osoby mogą podejmować kluczowe decyzje w świecie sportu? Oczywiście, że tak. Najlepszym przykładem jest Adrian Kuźma. Tegoroczny maturzysta z Siennej został właśnie wybrany wiceprezesem ds. marketingu w III-ligowej Odrze Wodzisław Śląski. W jaki sposób mu się to udało?

Ciężko szukać młodych osób na kierowniczych stanowiskach w polskim światku piłkarskim. Zwykle są one zarezerwowane dla doświadczonych działaczy. Jak się okazuje, nie musi być to jednak regułą.

Najlepszym przykładem niech będzie pochodzący z Siennej Adrian Kuźma. Były manager UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna i tegoroczny maturzysta technikum samochodowego, jak sam mówi piłką nożną interesuje się od dziecka. Występował w drużynach młodzieżowych Zawiszy Rożnów, Sandecji i Dunajca Nowy Sącz. Obecnie pełni rolę skauta.

Zobacz także: UKS 3 Staszkówka Jelna: jak wygląda trening Mistrzyń Polski? [WIDEO]

Jak ogłosiła w poniedziałek Odra Wodzisław Śląski, Kuźma będzie jej nowym wiceprezesem ds. marketingu. Warto przypomnieć, że występujący obecnie w III lidze klub, w przeszłości długo rywalizował na boiskach Ekstraklasy.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę pracować dla klubu z tak bogatą historią. Gdy otrzymałem propozycję objęcia stanowiska , długo się nie zastanawiałem i ją zaakceptowałem. Mam nadzieję, że już niedługo będzie można zobaczyć pozytywne zmiany i klub ponownie wróci na właściwe tory. Dziś wykonaliśmy w tym kierunku pierwszy krok powołując nowy zarząd – mówi „Sądeczaninowi” Adrian Kuźma.

W jaki sposób trafił do klubu z województwa śląskiego? - Jeden z głównych dotychczasowych udziałowców spółki zauważył mój potencjał podczas pracy, jaką wykonywałem w poprzedniej drużynie i poza nią – odpowiada.

Do zadań nowego wiceprezesa będzie należało (wraz z innymi członkami zarządu) ustabilizowanie oraz przywrócenie płynności finansowej klubu. - Oprócz tego moje obowiązki będą obejmowały pozyskiwanie nowych udziałowców oraz sponsorów a także organizowane i planowanie działań marketingowych i strategicznych. W tej chwili jesteśmy na etapie szczegółowego zapoznania z bieżącym stanem spółki oraz rozplanowania działań na najbliższe tygodnie –wyjaśnia.

Na koniec dodajmy, że oficjalne potwierdzenie dotyczące nowej roli Adriana Kuźmy ujrzało światło dzienne tydzień po skończeniu przez niego 19 lat. ([email protected], fot.: Adrian Kuźma)Dziękujemy za przesłanie błędu