Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
01/09/2023 - 12:30

Młodzi piłkarze z Nowego Sącza grali na drugim końcu Polski! Mieli mocnych rywali

Już po raz dziesiąty odbył się turniej ośrodków Kibice Razem z całej Polski. Do dalekiego Gniewina udali się także młodzi zawodnicy Sandecji. Poradzili sobie bardzo dobrze.

Turniej ośrodków KIbice Razem

Wakacje dobiegają końca. Już w poniedziałek uczniowie powrócą do szkół. Podczas dwumiesięcznej przerwy ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży jednak nie brakowało. Od 28 do 30 sierpnia młodzi piłkarze, reprezentujący ośrodek Kibice Razem Sandecji Nowy Sącz, rywalizowali podczas X edycji ogólnopolskiego turnieju w Gniewinie.

W zawodach wystartowało łącznie 19 różnych ośrodków z całego kraju. Zmagania były niezwykle ciekawe, bo nie sprowadzały się jedynie do meczów. Zawodnicy rywalizowali też w 9 konkurencjach (m.in. żonglerka piłką, ślepy tor, bieg wahadłowy, bramka celnościowa). Po ich zakończeniu przyszła kolej na rozegranie spotkań. 

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zajęli wysokie miejsce

- W pierwszym meczu wygrywamy 6-1 z przedstawicielami Kibice Razem GKS Tychy. W drugim spotkaniu po karnym przegrywamy 0-1 z Kibice Razem Lech Poznań. W ostatnim meczu wygrywamy 6:0 z Kibice Razem Jagiellonia Białystok. Ostatecznie, po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, nasza drużyna zajmuje 4 miejsce - informuje Mariusz Nowakowski, koordynator sądeckiego ośrodka.

Najlepsze okazały się zespoły Lecha Poznań, Miedzi Legnica i Stali Stalowa Wola. Zwieńczeniem całego wyjazdu sądeckiej ekipy był pobyt nad morzem. ([email protected], fot.: Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu