Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
27/11/2023 - 15:30

“Miałeś wielkie serce”. Sądecki sport pogrążył się w żałobie. Odeszła prawdziwa ikona

Niezwykle smutne informacje napłynęły od sądeckich działaczy piłkarskich. W wieku 65 lat zmarł Zbigniew Gomółka. Wiele osób zna go z lokalnych boisk, po których biegał najpierw z piłką przy nodze, a następnie przez wiele lat z gwizdkiem. Był uznawany za prawdziwą ikonę sędziowską na Sądecczyźnie.

Nie żyje Zbigniew Gomółka

Takie wiadomości zawsze są niezwykle przygnębiające. Końcówka 2023 roku będzie bardzo smutna w świecie lokalnej piłki nożnej. Wszystko za sprawą śmierci wieloletniego piłkarza i sędziego - Zbigniewa Gomółki.

Bardzo dobrze będą go znali długoletni obserwatorzy sądeckiej piłki nożnej. Urodził się w 1958 roku i od najmłodszych lat przejawiał wielką pasję do futbolu. Rozpoczął od występów w Grodzie Podegrodzie. Następnie reprezentował również barwy Sandecji Nowy Sącz, Zawady Nowy Sącz i LKS Świniarska, by na koniec kariery powrócić do Podegrodzia. W późniejszych latach trenował również tamtejszą młodzież.

Odszedł zasłużony sędzia piłkarski

W 1992 roku wstąpił do sądeckiej organizacji sędziowskiej. Już dwa lata później został mianowany sędzią czwartoligowym. Łącznie poprowadził w swoim życiu ponad 1500 spotkań! Taki wynik robi ogromne wrażenie. Był prawdziwą ikoną wśród sądeckich sędziów

- Zbyszku, żyłeś pełnią życia i cieszyłeś się każdym dniem. Byłeś osobą, która potrafiła radować się wszystkimi momentami i dostrzegać dobro w każdym człowieku. Miałeś wielkie serce dla ludzi i zawsze starałeś się pomagać innym - wspomina Paweł Cieślicki, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podokręgu Nowy Sącz, cytowany przez stronę związku.

- Mówi się, że śmierć jest początkiem nowego życia. Wiemy, że nie ma końca i że wszystko co istnieje teraz, kiedyś przeminie. Cieszmy się więc tym, co mamy tu i teraz, bądźmy wdzięczni za każdy dzień, który dostajemy. Pocieszamy się myślą, że spotkamy się ponownie kiedyś w przyszłości i że będziesz tam czekał na nas ze swoim uśmiechem oraz szeroko otwartymi ramionami - dodaje prezes.

Pogrzeb śp. Zbigniewa Gomółki odbędzie się we wtorek (28 listopada) o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Podegrodziu. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. Spocznie na miejscowym cmentarzu. ([email protected], fot.: OZPN Nowy Sącz, śp. Zbigniew Gomółka - pierwszy z lewej w górnym rzędzie)Dziękujemy za przesłanie błędu