Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
14/08/2023 - 11:05

Ligowa kolejka w upalny weekend. Amatorskie kluby piłkarskie rozpoczynają nowy sezon

To był niezwykle gorący weekend. Z nieba lał się prawdziwy żar, co nie sprzyjało rozgrywaniu spotkań. Amatorscy piłkarze dali jednak radę, dzięki czemu na stadionach emocji nie brakowało. Pora na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska

Dla czwartoligowców to już druga kolejka. Na czele pozostają rezerwy Bruk-Betu Termalici, który zainkasowały kolejne trzy punkty. Tym razem pokonały na wyjeździe 2:1 Trzebinię.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie, porażkę zanotował Glinik Gorlice. W sobotę musiał uznać wyższość beniaminka - Watry Biała Tatrzańska. Gości wygrali 1:0

Skutecznie za przegraną w pierwszej kolejce odkuła się za to Barciczanka. Podopieczni trenera Jerzego Czerneckiego wygrali aż 5:0 z Wierchami Rabka-Zdrój. Gole zdobywali Kamogelo, Zygmunt, Maślejak, Oleksy i Kumor.

Po raz pierwszy na boisko wybiegli piłkarze Limanovii (jej mecz w 1. kolejce został przełożony). Inauguracja okazała się udana. Wszystko dzięki zwycięstwu 2:1 z Orłem Ryczów.

W drugiej kolejce swój pierwszy mecz rozegrał także Poprad Muszyna (tydzień temu pauzował). On jednak podzielił się punktami z Orłem Ryczów.

V liga małopolska wschód

Ruszyła V liga. Pierwsza kolejka była bardzo udana dla beniaminków. Rezerwy Sandecji wygrały 2:0 z Kolejarzem Stróże. Przesądziły o tym bramki Eryka Galary oraz Mateusza Stróżaka. 

Dobrą formę z ubiegłego sezonu podtrzymał również Podhalanin Biecz. Choć na początek zmagań w wyższej lidze podejmował Sokoła Słopnice, a więc drużynę, która w minionych rozgrywkach była o krok od awansu, to się nie ugiął. Finalnie beniaminek wygrał aż 4-1

O Klasie Okręgowej i A-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu