Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
20/04/2023 - 08:20

Lecą głowy w Sandecji Nowy Sącz! Drużyna znalazła się w bardzo trudnym położeniu

Sandecja zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. Widmo spadku jest coraz bardziej realne. Taka sytuacja powoduje, że z klubem żegnają się kolejne osoby. Najpierw rozwiązany został kontrakt ze Zvonimirem Kožuljem, teraz przyszła pora na Łukasza Skrzyńskiego.

Trudna sytuacja Sandecji Nowy Sącz

Wygląda na to, że niedawna porażka Sandecji z Puszczą Niepołomice przelała czarę goryczy. Zespół na siedem kolejek przed końcem sezonu zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc do znajdującej się w bezpiecznej strefie Odry Opole sześć punktów.

Takiej sytuacji mają dość również kibice, co wyrazili w bardzo mocnym wpisie Facebooku. Poruszyli w nim sprawę sprowadzenia do klubu Zvonimira Kožulja i Jeremiego Manzorro. - W zimowym okienku, w ramach wzmocnień zakontraktowano tych dwóch statystów. "Statystów", bo z racji nieustannej absencji, zawodnikami ich raczej nazwać nie można.  Budżet mamy taki sobie, ani dobry ani zły, ot zupełnie przeciętny, ale z całą pewnością wystarczający na spokojną egzystencję na zapleczu ekstraklasy – napisali kibice.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze decyzje władz klubu. Kontrakt z Kožuljem został rozwiązany za porozumieniem stron. Piłkarza, który nie rozegrał w barwach Sandecji ani jednego meczu ligowego, więcej już w Nowym Sączu nie ujrzymy.

Łukasz Skrzyński nie pracuje już w Sandecji Nowy Sącz

Na tym jednak nie koniec. Wśród fanów już od dłuższego czasu mówiło się, że odejść powinien także wiceprezes Łukasz Skrzyński. Wskazywali przy tym m.in. na nieudane transfery. Dodajmy, że łączył on pracę w „Biało-czarnych” z trenowaniem lidera IV ligi małopolskiej – Wiślan Jaśkowice. Jego przygoda z Nowym Sączem dobiegła właśnie końca.

- Rada Nadzorcza podjęła uchwałę, o odwołaniu z dniem 19 kwietnia członka zarządu, Pana Łukasza Skrzyńskiego. Jednocześnie Pan Łukasz Skrzyński przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego – przekazał klub. Przypomnijmy, że do Sandecji dołączył w sierpniu 2021 roku.

Czy zespół ma jeszcze szanse na utrzymanie w Fortuna I Lidze? Będzie o to bardzo ciężko, choć pamiętajmy, że zdobycia jest 21 punktów. Kolejny mecz sądeczanie rozegrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Początek w poniedziałek o godzinie 18. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu