Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
25/07/2023 - 11:25

Kylian Mbappe zagra w Nowym Sączu? "Piłka nożna to nie tylko kluby z ogromnymi budżetami"

Gdzie zagra w nowym sezonie Kylian Mbappe? Francuskiego zawodnika chciałoby mieć w swoich szeregach wiele klubów. W nawiązaniu do plotek transferowych post na Facebooku opublikowała również LKS Zawada Nowy Sącz. - Próbowaliśmy - pisze klub w humorystycznym wpisie.

Gdzie zagra Kylian Mbappe?

Kylian Mbappe to jedna z największych gwiazd piłki nożnej. Mistrz świata z 2018 roku, który występuje obecnie w Paris Saint-Germain, ma fanów na całym świecie. W ostatnim czasie jest o nim niezwykle głośno.

Wszystko za sprawą bardzo prawdopodobnej zmiany barw klubowych. Od dawna mówi się, że zainteresowany nim jest Real Madryt. Propozycję transferu miał jednak złożyć również arabski klub Al-Hilal. Ma oferować zawrotne 700 milionów euro za jeden sezon występów.

LKS Zawada Nowy Sącz i transfer Kyliana Mbappe

Do sprawy w humorystyczny sposób postanowiła odnieść się na Facebooku również występująca w A-klasie - LKS Zawada Nowy Sącz. Wymyślona korespondencja z Mbappe nawiązuje oczywiście do zamieszania transferowego wokół zawodnika.

- Siemka Kylian, z tej strony LKS Zawada Nowy Sącz, mamy do Ciebie takie pytanie - napisał klub. - Nie - odpowiada zawodnik. - Ehh, rozumiemy, w takim razie powodzonka - dodaje Zawada

W opisie posta mamy wyjaśnienie, że Mbappe w Zawadzie więc nie zagra. - Ale przynajmniej próbowaliśmy - czytamy.

- Oczywiście post miał zabawowy charakter. Piłka nożna to nie tylko kluby z ogromnymi budżetami, ale również amatorzy, którym uprawianie tego sportu sprawia ogromną radość - mówi Kamil Wójs, prezes LKS Zawady Nowy Sącz.

- Co prawda Mbappe u nas nie zagra, ale jesteśmy otwarci na innych zawodników z regionu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił zarówno w drużynach młodzieżowych, jak i zespole seniorskim. W Zawadzie miejsce znajdzie każdy pasjonat. W nowy sezon wejdziemy na pewno naładowani pozytywną energią, a nasi zawodnicy będą na boisku dawali z siebie wszystko - dodaje prezes.

Przypomnijmy, że rozgrywki amatorskie w naszym regionie startują w połowie sierpnia. W najbliższy weekend zostanie z kolei rozegrana pierwsza runda lokalnego Pucharu Polski. ([email protected], fot.: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons)


Dziękujemy za przesłanie błędu