Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
05/11/2023 - 20:30

Kto zagra z najlepszymi klubami w Europie? Za nami eliminacje do turnieju “Sokolika” [ZDJĘCIA]

Kolejny edycja turnieju “Sokolik Orlen Cup” zbliża się wielkimi krokami. Przedsmak tego, co czeka nas latem przyszłego roku w Starym Sączu mieliśmy w Stróżach podczas eliminacji. Choć finalnie awans wywalczył tylko jeden zespół, to emocji nie brakowało.

Turniej “Sokolik Orlen Cup”, który co roku odbywa się w Starym Sączu cieszy się niezwykłą renomą. Rywalizują w nim zawodnicy z najlepszych klubowych akademii w Europie. W poprzednim roku do zmagań przystąpiła m.in. FC Barcelona, AC Milan czy FC Koln. Obecne były też największe polskie kluby - Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin. Równie spektakularna obsada czeka nas także w tym roku.

Możliwość rywalizacji z takimi zespołami to dla młodych graczy ogromne wyróżnienie. Zespoły, które przystąpią w czerwcu do rywalizacji są wyłaniane poprzez eliminacje. Te odbywały się niedawno w Stróżach.

Do rywalizacji przystąpiło aż 36 drużyn. Biorąc pod uwagę, że do Sokolika finalnie mógł zakwalifikować się tylko zwycięzcą, zgromadzenie aż tylu zespołów najlepiej pokazuje prestiż turnieju. W zmaganiach brało udział wiele lokalnych klubów m.in. Chruślice Nowy Sącz, Helena Nowy Sącz, Podhalanin Biecz czy Kolejarz Stróże.

Finalnie, najlepsza okazała się jednak Korona Kielce, która w decydującym meczu pokonała Beniaminka Krosno. Tym samym to zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego będzie mógł wystartować w “Sokoliku”.

- W roku 2019 starsi koledzy ,,koroniarzy'' z rocznika 2009, również wystartowali w eliminacjach do Sokolika i jak się później okazało zapisali się w bogatej historii tego turnieju, gdyż jako jedyny zwycięzca eliminacji zostali następnie mistrrzem samego Sokolik ORLEN Cup, Poland. U10. Czy zawodnicy rocznika 2014 pójdą w ślady swoich starszych kolegów? - zastanawiają się organizatorzy.

Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy latem przyszłego roku. “Sokolik” jak zawsze zapowiada się pasjonująco. ([email protected], fot.: Turniej Sokolika/ Facebook)

Eliminacje do turnieju Sokolika w Stróżach
Kolejny edycja turnieju “Sokolik Orlen Cup” zbliża się wielkimi krokami. Przedsmak tego, co czeka nas latem przyszłego roku w Starym Sączu mieliśmy w Stróżach podczas eliminacji.


Dziękujemy za przesłanie błędu