Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
14/07/2020 - 10:40

Kolejny ważny mecz Sandecji! Walka o utrzymanie trwa

Do zakończenia Fortuna 1 ligi pozostały 3 serie gier. Już dzisiaj o godzinie 17:30 w ramach 32. kolejki Sandecja zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Dzięki zwycięstwu odniesionemu w ubiegły piątek nad Stalą Mielec 2:1 (bramki strzelali Michal Piter-Bućko i Michał Korzym), pod wodzą nowego duetu szkoleniowców - Marcina Jałochy i Piotra Świerczewskiego, Sądeczanie będą przystępować do dzisiejszego meczu w nieco lepszych nastrojach. 3 pkt jakie udało się wywalczyć z walczącą o awans do Ekstraklasy drużyną z Podkarpacia przerwały bardzo niekorzystną serię pięciu kolejnych spotkań bez wygranej.

Zobacz także: Sandecja pokonała Stal Mielec! Ważne zwycięstwo Sądeczan

Niewiele zwiększyła się jednak przewaga „Biało-czarnych” nad strefę spadkową, wynosi ona bowiem tylko 2 pkt. Taka sytuacja sprawia, że utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym wcale nie jest do końca pewne co oznacza, że piłkarze Sandecji muszą w dalszym ciągu walczyć na boisku o ligowy byt. W dzisiejszym spotkaniu z powodu pauzy za nadmiar żółtych kartek nie będzie mógł zagrać Adrian Danek, pozostali zawodnicy pozostają do dyspozycji trenera.

Zobacz także: Dwa lata przygody trenera Kafarskiego z Sandecją. Jak wygląda podsumowanie?

Rywal Sandecji – Wigry Suwałki, to drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie ma już szans na utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze, a więc nowy sezon rozpocznie na niższym poziomie rozgrywkowym. Drużyna z województwa Podlaskiego wygrała jak do tej pory tylko sześć spotkań (przegrała aż 20 z nich), zdobywając zaledwie 23 punkty. O tym, że nie należy jej jednak lekceważyć przekonało się niedawno GKS Jastrzębie, które uległo Wigrom na ich stadionie 2-0. Podopieczni Donatasa Venceviciusa to bardzo młoda drużyna (dzięki temu zajmuje drugie miejsce, za Sandecją, w klasyfikacji Pro Junior System), średnia wieku wynosi zaledwie 21,5 roku. W jej kadrze znajduje się bardzo wiele zawodników wypożyczonych z innych (w tym ekstraklasowych) klubów. Do gwiazd ekipy z Suwałk zaliczyć można Roberta Bartczaka, Denisa Gojko, czy Martina Dobrotkę.

Jeśli Sądeczanie odniosą zwycięstwo mogą znacząco przybliżyć się do utrzymania. Pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Kuźmy o godzinie 17.30.

MP, fot.: Archiwum Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)