Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
18/02/2024 - 15:25

Kolejna rewolucja w Sandecji Nowy Sącz. Czas na walkę o ligowe przetrwanie

Sezon ogórkowy dobiega końca. Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w przyszłą sobotę rozpoczynają walkę o utrzymanie w drugiej lidze. Podczas przerwy zimowej w klubie działo się bardzo dużo. To będzie bardzo ważne pół roku dla przyszłości sądeckiej drużyny.

Zmiany w Sandecji Nowy Sączu

Polskie rozgrywki ligowe wracają po przerwie zimowej. Ekstraklasa rozgrywa już drugą kolejkę w tym roku, natomiast pierwszoligowcy właśnie wznowili rundę wiosenną. Wkrótce na boisko powrócą także drugoligowcy.

Piłkarze Sandecji pierwszy mecz rozegrają w przyszłą sobotę (24 lutego). Ich rywalem będą rezerwy Zagłębia Lubin. W poprzedniej rundzie przegrali z nimi 1:2. Prowadzeni byli wówczas przez Janusza Świerada (działo się to tuż po zwolnieniu Tomasza Kafarskiego).

Sytuacja zespołu w tabeli nie jest łatwa. Sądeczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, mając pięć punktów straty do lokaty dającej utrzymanie. Do III ligi spadną aż cztery drużyny. Wiosną będą musieli zatem walczyć o każdy punkt.

Pomóc w wywalczeniu ligowego bytu mają zmiany. Mieliśmy je niemal na wszystkich szczeblach. Nowym prezesem został Tomasz Bałdys (na stanowisko wiceprezesa przesunięty został Miłosz Jańczyk), a nowym trenerem - Robert Kasperczyk. W klubie nie ma już także dwójki dyrektorów - Macieja Korzyma i Mateusza Dwojaka. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się także, że dyrektorem ds. marketingu i komunikacji będzie Przemysław Staniek, który w przeszłości związany był z Cracovią. 

Dużo zmieniło się także w kadrze. Biało-czarne barwy będą wiosną reprezentowali Petr Buchta (poprzednio GKS Tychy), Wiktor Kamiński (Warta Poznań), Martin Polacek (bez klubu), Jakub Wilczyński (Arka Gdynia), Rafał Wolsztyński (Chrobry Głogów), Bruno Żołądź (rezerwy Lecha Poznań). 

Odeszli natomiast - Eryk Galara (przenosi się do Avii Świdnik), Mateusz Geniec (Wisłoka Dębica), Maciej Mas (Skra Częstochowa), Karol Smajdor (Podhale Nowy Targ), Michał Stankiewicz (Sokół Sieniawa), Szymon Tokarz (Stal Kraśnik), Jakub Wróbel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Zimowe sparingi Sandecji Nowy Sącz

Można zatem mówić o kolejnej kadrowej rewolucji. Do podobnej doszło jednak również latem. Oprócz zmian osobowych, mamy też nową lokalizację domowego stadionu sądeczan. Wiosną będą grali na obiekcie Puszczy Niepołomice. Występowali tutaj już w swoim ostatnim sezonie w I lidze.

Czy patrząc na formę drużyny w sparingach można być optymistą? Zawodnicy Sandecji trzy mecze wygrali (z Wisłoką Dębica, Podhalem Nowy Targ, rezerwami Wisły Kraków), dwa zremisowali (z Wieczystą Kraków i Tatranem Preszów), oraz jeden przegrali (z Polonią Bytom). Warto zauważyć, że zwycięstwa odnosili z drużynami niżej notowanymi, a z ligowym rywalem zanotowali porażkę.

Runda wiosenna będzie z pewnością niezwykle ważna dla przyszłości klubu. Spadek może nieść za sobą daleko idące konsekwencje… Pierwsze spotkanie już 24 lutego o godzinie 19:30. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu