Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
01/07/2020 - 13:20

Kiedy do gry wrócą niższe ligi? Znamy pierwsze terminy

Piłkarze klubów IV ligi, Klasy Okręgowej, a także A i B klasy, w tym roku jeszcze nie mieli okazji do rozegrania oficjalnego meczu. Wkrótce powinno się to zmienić.

fot.: archiwum sadeczanin.info

Wznowienie lokalnych rozgrywek w okręgu nowosądeckim planowane było na marzec oraz kwiecień, lecz na skutek pandemii koronawirusa zostało najpierw przesunięte na późniejsze na termin, a następnie anulowane. Taka sytuacja sprawiła, że piłkarze występujący w niższych ligach, nie rozegrali żadnego spotkania (nie licząc meczów towarzyskich) od jesieni ubiegłego roku, a wyniki po rundzie jesiennej zostały uznane za końcowe (zachowano awanse na wyższy szczebel, rezygnując ze spadków).

W ten sposób promocję do IV ligi uzyskał Skalnik Kamionka Wielka, do Klasy Okręgowej Nowy Sącz-Gorlice - Helena Nowy Sącz, natomiast do A klasy – Orzeł Ptaszkowa.

Zgodnie z informacjami podanymi przez MZPN Podokręgu Nowy Sącz wkrótce powinna się rozpocząć nowa edycja Pucharu Polski. I rundę zaplanowano na 25/26 lipca (zmierzą się w niej drużyny z A i B klasy), II runda zostanie rozegrana 1/2 sierpnia (dołączą zespoły z ligi okręgowej), natomiast III - 19 sierpnia (dołączą kluby IV ligowe). Co ciekawe, udział w tegorocznym Pucharze Polski jest obowiązkowy dla drużyn z każdego szczebla rozgrywkowego. Losowanie par zaplanowano na 6 lipca.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, daty ich powrotu nie są jeszcze znane, terminarze zostaną ustalone podczas spotkania z przedstawicielami klubów 10 lipca (kluby seniorskie) oraz  11 lipca (drużyny młodzieżowe).

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu